Звернення Президента до Українського народу у зв’язку з надзвичайною епідемічною ситуацією в Україні

Надзвичайно серйозне звернення. Із надзвичайно серйозними звинуваченнями на адресу і прем’єр-міністра, і СЕС.
Текстова версія та оригінал відео – на офіційному сайті Президента України.

Ось кілька цікавих цитат-витягів:

Унаслідок вкрай непрофесійної та дезорганізованої кампанії вакцинації проти кору та краснухи, практика вакцинацій в Україні скомпрометована в принципі.

Підкреслюю: це було відомо. І це проігнорували: і керівник парламенту, і лідер опозиції, і насамперед Прем’єр-міністр. А свій посадовий обов’язок не виконав Головний державний санітарний лікар та його підлеглі в областях, в тому числі і в місті Києві.
Це прямо нагадує першотравневу демонстрацію в Києві після аварії на Чорнобилі.
Це – вияв злочинної безвідповідальності політиків і повної байдужості до людей.
Наведу один приклад. 20 жовтня в Тернополі оголошено епідемію грипу, школи, садочки закрито на карантин. «21 жовтня в Тернополі припиняється навчання у загальноосвітніх, початкових школах у зв’язку з ростом захворюваності на грип і ГРВІ». Це розпорядження місцевої адміністрації.
Станом на 20 жовтня рівень захворюваності на ГРВІ в Тернополі становить 172,9 випадки на 10 тисяч населення, епідеміологічний поріг для Тернополя становить 160 хворих на 10 тисяч населення. Іншими словами – всі служби країни, які контролюють даний показник, були інформовані і знали про цю ситуацію.
Разом з тим жоден санітарний лікар не заборонив ні переміщення людей, ні їх зібрання – в тому числі і у місті-герої Києві, коли 24 жовтня зібрався відповідний майдан
.
Хочу нагадати, шановні, до 24 жовтня 2009 року в самій Тернопільській області вже було зафіксовано 10 смертей, 6 смертей – у Львівській області. І після проведення майдану, через 7 днів Київ отримав обставини, за яких було досягнуто того рівня захворюваності, після якого вводиться оголошення епідемії грипу. Це, здавалося б, проста поведінка великих політиків. Елементарне ігнорування засобами, з яких починається профілактика боротьби з цим захворюванням в будь-якій країні світу, будь-якому суспільстві. А нам треба шоу проводити, нам треба концерти, тому що вже заплачено, 130 млн. вже витрачено.
У цьому, шановні українці, я вбачаю не лише моральну, але й кримінальну відповідальність.
Я звернувся до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальні справи за фактом злочинної недбалості, яку виявили передусім Головний державний санітарний лікар України, санітарний лікар міста Києва, урядовці, що мали щоденну інформацію про епідемічну ситуацію в країні, але заради політичних дивідендів і амбіцій не зупинилися ні перед чим.

Треба міняти систему. Треба міняти всю систему організації державної влади в Україні.
Але зараз, у цю хвилину, часу для вмовлянь і чекання немає.
Головним центром прийняття рішень має стати Рада національної безпеки і оборони.
Невиконання її рішень буде супроводжуватися негайним поданням до правоохоронних органів.

Своїм рішенням вводжу посади Міністра охорони здоров’я і Головного державного санітарного лікаря України до складу Ради національної безпеки і оборони.

[…]


Tags: , ,