Зупини відлік!

Сьогодні, 14 травня, в Прес-клубі реформ відбулася прес-конференція, присвячена пам’яті людей, що померли від СНІДу – в рамках якої учасники акції “Зупини відлік!” презентували заходи, які відбудуться найближчим часом; а також поділилися своїм баченням проблеми, навели останні статистичні відомості.

17 травня цього року – Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІД.

В цей день у парку Шевченка відбудеться вулична Акція із запуском куль, концертом та іншими заходами.

Загалом же в рамках Акції планується трансляція відповідних пісень на радіостанціях, спеціально знятого відеоролика на телебаченні.

Азер Салманов, провідний спеціаліст обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Юрій Лесюк, головний лікар Чернівецького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом;
Вадим Велижанін, голова правління Чернівецького обласного відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”;
Альона Бижан, керівник напрямку ЧОБФ “Нова сім’я”.

Останні дані по області наступні: з початку року зареєстровано 37 ВІЛ-інфікованих осіб; усього станом на перше травня поточного року зареєстровано 480 ВІЛ-інфікованих по Чернівецькій області. З них 50% – мешканці міста Чернівці; в Путильському районі – єдиному з усіх не зареєстровано випадків ВІЛ-інфікування; найбільше ВІЛ-інфікованих зареєстровано у Вижницькому, Кіцманському, Сокирянському та Сторожинецькому районах.

Орієнтовно усього ВІЛ-інфікованих по області (включаючи тих, що зареєстровані, і тих, що не зареєстровані) десь 2-2,5 тисячі осіб.

90 осіб на даний момент по Чернівецькій області проходить антиретровірусну терапію.
Відсоток передачі новонародженим ВІЛ становить 7% (п’ять років тому становив 24%).

В рамках Акції “Зупини відлік!” також, зокрема, записано окремого диска з піснями у виконанні відомих співаків та гуртів разом з ВІЛ-інфікованими – і один такий диск пан Велижанін презентував Буковині online; він невдовзі (після конвертації медіа-файлів) з’явиться у відкритому доступі окремою публікацією: можна буде послухати композиції та/або скачати їх.

НАГАДУЄМО: 17 травня, у неділю, о 15:00 в парку імені Шевченка відбудеться Акція “Зупини відлік!”, запрошуються усі бажаючі та небайдужі!


Tags: , , , ,