«Золоті оплески Буковини»: Закриття фестивалю. Театр сьогодні і завтра

Учора, 21 грудня, у фойє другого поверху театру імені О.Кобилянської відбулася відкрита прес-конференція до закриття V Регіонального фестивалю комедії «Золоті оплески Буковини» під назвою «Закриття фестивалю. Театр сьогодні і завтра».

У ній взяли участь організатори, журі, театри-учасники фестивалю, представники влади та запрошені гості з Спілки театральних діячів України та Міністерства культури і туризму України.

Звучали сподівання, що Фестиваль згодом стане Всеукраїнським, а невдовзі – й Міжнародним; було підбито невеличкі підсумки цьогорічного Фестивалю. А також – привітання, поздоровлення, думки, враження…

Зайшла мова і за молодих акторів. Федір Стригун, зокрема, стверджує, що у Києві актор почувається вільніше – має так звані “халтури”, чи підробітки; тому студент театрального, що приїхав із провінції, як правило, так і залишається в столиці – а не повертається до рідного міста працювати у театрі. Тому молодих акторів потрібно виховувати тут, на місцях – так, поділився пан Стригун, у Львові це вже зроблено: утворено цілий факультет у Львівському національному університеті.
Тож було б гарно, якби наш Чернівецький національний університет перейняв такий досвід.

Що ж!
Як запевняє пан Марчак, “найдовший у світі” театральний фестиваль комедії таки підійшов до свого завершення.
Учора ж наш глядач мав змогу побачити фінальну виставу “Одруження” (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка), а одразу опісля – і дізнатися результати Фестивалю!


Tags: , , ,