Шалене суботнє надвечір’я. Золоті оплески Буковини, день 4


VII регіональний фестиваль комедії “Золоті оплески Буковини”, день четвертий, “Шалене суботнє надвечір’я“, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської;
режисер – Андрій Романов,
художник-постановник – засл. працівник культури України Петро Магратій,
музичне оформлення – Сергій Рошка.

Не обманули нас творці чернівецької прем`єри французької комедії “Шалене суботнє надвечір`я” (за М. Мітуа) – учора в театрі і справді була трохи шалена постановка.
Дія в комедії відбувається в звичайній французькій квартирі, де живе звичайна французька родина – чоловік з дружиною, покоївка-німкеня та декоратор – екстравагантний мужчина нетрадиційної орієнтації, живе тимчасово, на період роботи.
Чоловік (роль якого виконує режисер вистави – Андрій Романов) – співвласник у видавництві, а його компаньйон і друг за сумісництвом – загалом прекрасна людина, ось тільки зраджує свою дружину п’ять років поспіль. І саме на цей вечір йому потрібне місце для чергового рандеву.
Дружині ж друга-компаньойна, врешті, набрид такий стан речей – і вона саме в цей вечір наважується зрадити своєму чоловіку – звісно ж, тут, у квартирі подруги.
Між усіма ними виникає безліч непорозумінь, а тут і декоратор виявляється зовсім традиційної орієнтації, і на це все ще й приїжджає відома авторка, що хоче друкуватися у їхньому видавництві, а ще коханці-невдахи…
Врешті, вийшла часами заплутана, часами дещо розтягнута гаряча історія з елементами еротики.

На обговоренні теж було трохи гаряче.
Від глядачів виступив Сергій Ахременко, сказавши, що двояке враження від вистави пояснює тим, що хоч глядачам і сподобалося, але естетичного задоволення не отримав. Та і елементи стриптизу були зайві.
Марину Львівну Лібанову здивував вибір п’єси. Єдине, що сподобалося – костюми та декорації. Перебір був у всьому, і якщо це комедія, то для мене, каже Марина Львівна, досить сумна комедія.

З журі першою висловилася Алла Підлужна: сьогоднішнє обговорення досить важке завдання, оскільки мова про господарів фестивалю. Не варто розбирати досить детально, оскільки розбирати доведеться дуже багато. Сьогоднішня вистава – це зібрання недолугих штампів та несмаку. Навіть акторів було дещо шкода. Пластичне втілення вистави – повний художній несмак. Але особливу увагу потрібно звернути на дикцію акторів, важко було розібрати, що на сцені говорять. Інтрига занадто заплутана. Навіть хочеться сказати фразу – “… не про такий театр ми мріяли”.

Галина Канарська: жаль за втраченим часом, що я перекладала п’єсу замість поїхати в Косів.. Виставу не буду обговорювати, але не розумію, чому Андрій як режисер ще й має грати головну роль. І знову ж таки – найпроблемніше питання – проблема мови. Для вас потрібно винаймати викладача з мови!

Юрій Марчак наголосив, що відповідальність на ньому. Перше – брак часу, хоч і режисеру були надані всі можливості для роботи; п’єса вийшла сирою і працювати є над чим. Це був великий ризик показати її зараз на фестивалі, хоча мала вона вийти в кінці листопада. Марчак висловив вдячність всьому творчому ансамблю. “Критика буде завжди, а наше задання реагувати на неї вчасно”.

Звісно, що після таких слів режисер постановки Андрій Романов також сказав кілька слів – “не буду виправдовуватися. Вибір п’єси, звичайно ж, авантюра, але ми навмисне не взяли високої комедії, а п’єсу, де головний персонаж – це сміх в залі. Мені було цікаво працювати і я був готовим до такої критики”.

Втім, глядачі після закінченя вистави були задоволені і покидали стіни театру з піднесеним настроєм.

фото: Сайчук Олена,
текст: Акентьєва Мирослава

***

Сьогодні – п’ятий фестивальний день, “Боїнг-Боїнг”;
після вистави не забуваймо писати свій відгук у спеціальну книгу в фойє першого поверху,
а також – долучатися до форума на канапі (фойє другого поверху);
гарного фестивального дня!:)

Більше фото – у альбомі на ФБ;
Дивимось фестивальну АФІШУ,
уся стрічка новин про Фестиваль – тут;

Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85

 • Nina

  даже на фото видно, что эмоции – фальшивы….фу

 • gliadach

  Вистава була вульгарна, в залі навіть молодь реагувала не завжди позитивно! А сміху вистачало – голі та смішні – завжди де не пристойно на публіці всім смішно. Шкода тільки, що прийшовши в театр духовно відпочити потрапляеш в серіалний телевізор та непристойні інтернет-нетрі, на обговорені намагалися виправдатися…хм… так ми ж в театрі, хочемо іншого:)  В порівнянні з теж "французькою" любовною комедією Черкасського театру "Боінг"  – чернівецька затягнута і пошла!!!!

  • цю, на жаль, не бачив.. і не можу в порівнянні нічого сказати – але "Боїнг, боїнг" враження не справив абсолютно;таки шкода, що нашу не бачив – може, після неї ця сприйнялася б значно краще:)

   • gliadach

    Миколо "Боїнг, боїнг" справді така легка, передбачувана комедія, без особливих вражень:) Подивитися нашу порівняєте:)

 • Anonymous

  А менісподобалося! І сподобалося також іншим глядачам. Після прочитання цієї статтіта коментів здається, що люди сиділи в залі і кривилися. Але хіба було так? НІ!Сміялися вся. І це найголовніше! Шановні критики, перед тим, як розміщуватитакого типу статті в інтернеті чи будь де, потрібно замислитися, адже критикидивляться на твір суб’єктивно, крізь призму власного я. Тоді, шановні, яке «Я»у вас? Таке, що не вміє відпочивати і відволікатися від масового депресивного стану,коли часом і жити не хочеться ні від фільмів, де як не вбивство, так зґвалтування,садизм чи грабіжництво, ні від постійних кримінальних хронік, які ми бачимощодня з екранів телевізорів, ні від новин, де суцільний негатив…негатив…негатив…І ще: якби по телевізору показували серіали, схожі на цю виставу, честь і хвалаби була тим каналам і режисерам-постановникам! Чому у світі існує класичнамузика і попса? Чому є документальні фільми і художні? Чому література такожмає поділ на «важке» і «легке» для сприймання? Тому що від суцільногонавантаження на психіку, людина просто не витримає! Потрібно, щоб були такірозважальні речі, де можна просто розслабитися, на деякий час відійти відпроблем і турбот і просто вголос посміятися, дивлячись на це прикольневидовище!Можна причепитисядо того, що дещо було затягнуто і розмито, дещо було занадто пікантно (але людидобрі, ми не в Радянському Союзі і в нас ЦЕ є! І слава Богу!).Не розумію, чомутака реакція у шановних критиків… ми ж наче одну виставу дивилися. І я бачилареакцію залу. Правильно сказав Андрій Романов: «Головний герой – сміх у залі».А він був. І був безперестанку! Значить, вистава вдалася! І я із задоволеннямподивлюся її ще раз! Дякую усім, хтоприклав руку до створення цієї веселої речі! За те, що допомогли і зуміливідволікти від сірості буднів!Вдячний глядач

  • Maryli

   jdfsjgfbmncxvjhiurhfncm

  • Maryli

   Ви абсолютно праві, що цей жахливий примитивний сюжет в дурному виконанні та при поганій режисурі був розрахований саме на вас та тих, хто сміхом реагував на подібне явище. Я тільки не збагну – від чого ви весь час втомлюєтесь в Чернівцях, що ж ви таке "працюєте" і ніде не знаходите відволікання та розслаблення?? Пишите ви грамотно, але міркуєте досить поверхнево. Але якщо ваш рівень – це безкінечний перегляд ТВ, і ви не розібралися в чому різниця між художнім та документальним кіно, то я вас вітаю – це дике дійство на сцені як раз і є "театром" сучасного глядача!Може ви б самі попробували себе на підмостках?Нічим би не відрізнялись від гри акторів в цьому балагані, якій більше був схожий не на комедію, а на пародію комедії.

   • Katja63017

    У Вас сучасний хід думок – звинуватити і образити. Справді, на таких, як Ви, вистава не розрахована. Брак почуття гумору дається взнаки. Ну що ж, на смак і колір, як кажуть… P.s. А у Вас, окрім поверхневості думок (на мій погляд), грамотність не те що шкутильгає, а взагалі без однієї ноги :)Всього найкращого!

 • Viktor

  Читаю відгуки і складається таке відчуття, що таш театр, разом з режиссером і акторами,, спеціально хочуть змішати з багнюкою, знищити, розірвати… Ви – творчі люди, я не розумію, чому потрібно ТАК критикувати?! Не забувайте, шановні, що це була прем"єра, багато недоробок, але, такої вистави у нас, у Чернівцях, немає. Якщо ви всі, театрали, любите ходити в театр, то скажіть, будь ласка, скільки у нашому театрі комедій, де, дійсно, можна так посміятися? Я подивився усі вистави по кілька раз, але на деякі драми не піду більше ніколи!.. А цю подивлюсь ще не раз!

 • Nina35

  это дешёвка. не театр. посмотрела все спектакли театра Кобылянской и театра Голос и удивляюсь – почему аматоры, без образования и с расстояния в метр, как в Голосе, – более достоверны, более искренни….. а тут фальшивость с расстояния 10 метров….это уже вторая настолько дешёвая премьера – после пьесы с песнями на итальянском…и нужно различать пикантность и пошлость….и кроме того, про смех -шутки ниже пояса, они не смешны, они вульгарны и от них смешно становиться либо быдлу (это не про Вас,  комментатор! ) либо про тех, кто мыслит поверхностно, к сожалению…. грустно смотреть такую пошлятину и враньё…

 • Volkov71

  А мне спектакль очень понравился. Романов правильно сказал: "Главное, чтобы зритель отдохнул и посмеялся", в принципе, так оно и было! А то, что в комедии были пикантные моменты, а кому-то (О, Боже), не понравилось, так как воспитание не позволяет, то никто не заставляет смотреть эту комедию. Уважаемые, в театр ходят не только снобы, но и люди с чувством юмора. А, по-вашему, "пошлые" шутки – это, на мой взгляд, адаптация для нашего народа, не все же понимают французский юмор.   Не забывайте, ребята:"На вкус и цвет – товарища нет". Кому-то не понравилось, но подавляющему большинству, очень даже, понравилось! Хлопали все стоя, уходили в прекраснейшем настроении. Думаю, такой спектакль будут смотреть все… Ну… не в обиду… кроме тех, кто так рьяно захотел покритиковать.Эх, я с женой приду еще раз посмотреть эту комедию! В театре, ребята – молодцы! я считаю, это смелый шаг, поставить такую комедию и, поверьте, людям – ПОНРАВИЛОСЬ!!! Романов – молодец!!!

 • Леся

  Формат спектакля абсолютно новый для нашего провинциального театра и , по-моему, имеет право на существование ,как и другие.    Актеры – супер!!! Особенно Денис Полищук, Виктор Барановский, Кристина Зборлюкова.     Конечно, есть еще над чем поработать – комедию нельзя затягивать.     Андрей, спасибо за Ваш смелый шаг вперед!

 • Ukrom75

  Я Романов могу ответить на все интересующие вас вопросы относительно спектакля. – (режиссер)

  • Андрію, я не бачив цієї вистави, але обов’язково піду на неї коли йтиме наступнпого разу;питання у наступному: із чим ви пов’язуєте отой шквал критики, який спричинила ваша вистава? Чув дуже жорсткі відгуки, практично від усіх театрознавців

  • Андрію, сьогодні подивився вашу виставу;
   прислухайтесь до критики, тільки так зможете зрости.
   не списуйте негативні відгуки на "сучасність" вашої вистави та новаторство.
   вистава просто слабенька, сама по собі, незалежно від того – є там стрінги чи немає.
   зациклитеся на тому, що глядач вас любить, а критики просто нафталінові сноби і не сприймають нічого нового і сучасного – ніколи нічого вартісного не поставите.

 • Ukrom75

  Микола, я сам не очікував що моя вистава спричинить такий галас!? Справа в тому що ми, з акторами, запропонували глядачу "хот-дог, з перцем, та горчицею", і виявляється що "Тут" очікували "фаст-фуд" –  відмовившись від "дорогих та вишуканих страв",  і створили виставу виключно для каси!!! Ми не створювали шедевр, для цього існує інший матеріал… ми не ставили високу комедію,а анегдот… так, в виставі заявляються стрінги (Боже мій!!!), я не думав що Чернівці такі цнотливі і тут всі ходять в панталонах… Моя вистава – це пікантний подарунок Чернівцям, а хто не хоче його – не їжте!

  • Андрію, ще запитання;наступного разу як йтиме ця вистава – вона буде точно така сама, чи усе ж щось будете у ній змінювати (переробляти, доробляти, щось додасте чи заберете тощо)?

   • Ukrom75

    Скоріше за всього трохи скоротимо 2 дію і зрозуміло доведеться прибрати  "вульгарні" мізансцени, щоб не дратувати чернівецьких снобів… але проблема не в цьму, – спосіб існування актора на сцені! – ось в чому проблема!!! а це вже не переробиш і не можна цього переробляти – це моє, як режисера, бачення.

    • Людмила

     тю, пане режисере, не робіть цього, принаймі  ще 13 листопада, будласочка)))дуже хочеться побачити автентичну виставу, а то начиталась тут такого, уже тут собі фантазую, а ви зібрались змінювати…так нечесно:)))

     • Ukrom75

      Тю, а що такє? Все одно сміятися будете!!!

     • Людмила

      тю, стрінги хочеться побачити:))))

    • приєднуюсь до Людмили – дуже хочеться побачити автентичну виставу!якщо це можливо, будь ласка, ще 13 листопада покажіть її у такому ж вигляді як на прем’єрі!

 • Sweta

  пане режисер…. театр і кабаре або вар єете – то різні речі…..фу. всі вистави передивилися всією родиною і на ваші точно не підемо ніколи….

  • Ukrom75

   Свєта, це Ваше право, але в місті Чернівці повинно бути і таке, а так як у нас з Вами тільки два драматичних театри ( на жаль) то хтось повинен цю нішу закривати.

  • Ukrom75

   Хочу додати, коли Мольєр примушує Скапена лупцювати свого господаря, якого посадив у лантух, він, драматург і режисер робить це для сміху, це потім радянська критика побачила в цьому акті бородьбу робочого класу з класом буржуазії, у французській комедії – це норма – створювати сценки заради сміху ( звичайно я не беру "високу комедію"), коли Смелянський привіз Єфремову пієсу "13 номер" Куні і МХТ ставить її, ризикуючи своєю репутацією, театр робить кроки для діалогу з глядачем. Для мене боляче дивитись, коли на 2 виставу, після відкриття сезону приходять 60 глядачів, пошло і вульгарно, на сьгодняшній день, іти в відпустку за власним бажанням, тому що держава не має нам змоги видити зарплату, і те що Ви не прийдете саме на цю виставу, я можу зрозуміти, але у нас в репертуарі є інщі, на яких Вам буде цікавіше.

 • Oksana Konovey

  Приємно, що про нашу виставу так багато відгуків. І приємно, що вони такі різні. Значить, щось у нас таки вийшло. І самі не сподівалися! І якщо у людини почуття гумору співпадає з нашим, вона отримає задоволення, як ми, актори, отримали задоволення, працюючи над цим матеріалом.

 • Snake

  Андрію, я бачив дану виставу і звичано піду ще, але боюся. що коли прийду в наступний раз, то частини задіяних акторів вже не буде, оскільки читаю про Вас в газетах та знаю, що у Вас там твориться. І не зрозуміло, як Ви у таких умовах працюєте.

 • Volkov71

  Ребята, не меняйте ничего, особенно стринги. Стринги – это что-то! У меня уже, тоже, похожие есть, уж больно жене моей понравились! Вы не дуймайте, что я легкомыслен, просто чувство юмора – это тоже, очень важно в семейной жизни.  Андрей Романов, не переживайте насчет критики – это, тоже, своеобразная рекламма.Те, кто так раскритиковал Ваш спектакль, сами того не понимая, сделали Вам хорошую рекламму! У меня приедет друг с женой из Хмельницка посмотреть этот спектакль… Узнали! Заинтересовались!!!

 • Prokopyuk

  Я бачив цю виставу! Вистава хороша і весела. Тут можна просто розслабитись і посміятися! Я не розумію, як взагалі її можна судити? Не всі ж вистави потрібні лише для того, щоб чомусь  навчити, або ж нести якусь мораль. Ми з вами, дорослі люди, хіба не маємо права подивитися якісь пікантні сцени? Актори молодці, що погодилися, (я так бачу,) піти на  риск і зіграти ці пікантні сцени. Іншим режиссерам теж, порадив би не зациклюватися на драмах і,  вибачте, смертях у кожній виставі, і так тошно. Андрію, мені вистава сподобалась, а Ви згадайте як стоячи аплодував зал. Ви ж розумієте, що найголовніший критик – це глядач.

 • Bobrova

  «… не про такий театр ми мріяли». – «гарячаісторія з елементами еротики», «елементи стриптизу були зайві», «дикціюакторів, важко було розібрати, потрібно винаймати викладача з мови!» Высказываениекритиков по поводу просмотра премьеры. Когда попала после спектакля на так называемый «Форум на канапе» (доэтого пообщавшись с другим зрителем и обменявшись впечатлением) – вообще непоняла, что происходит. Ощущение облитости грязью (гавном) возникло уже через10 минут после начала. А когда сказали, что весь зал был подавлен такойкомедией – просто пришла в ужас!!! Рядом со мной сидел один из«высказывателей», который смеялся разбрызгивая слюной в разные стороны, получаятакое же удовольствие от просмотра этой «вульгарной» комедии, как и я. Складывается впечатление, что А.Романовкак режиссер не устраивает руководство (в лице худ. Руководителя Л.И.Скрипки). ПостановкиА.Романова после премьеры мы видим буквально2-3 раза, а потом они исчезают изрепертуара, разве плохой спектакль «Сон в летнюю ночь»? – замечательный, но…многие задействанные актёры в этом спектакле уже, к сожалению, не работают, авводиться некому, несмотря на то, что вводы на другие спектакли этих жеактёров, успешно осуществляются. Как-то прочитала интервью Л.Скрипки, гдееё спросили почему она не играет на сцене? На что она ответила, чторежиссёрская работа её настолько выматывает, что у неё не остаётся времени дажедля семьи. На свадьбе у коллеги в ресторане «Колвик» увидела Людмилу Ивановнунаконец-то на сцене, вдвоём со своей подругой и соратницей, актрисой театраВ.Головко – творили «мистецтво». В комментариях обсуждают актёров,которые ушли и не отстаивали свою точку зрения, что актёры сами виноваты, втом, что не решают конфликтные ситуации внутри театра – но, ведь все обращенияк худ. руководителю по поводу творческого процесса, по личному вопросузаканчиваются одним и тем же: Ложите заявление на стол, я подписываю всем, наКалиновском базаре работы много!!!  Надоел уже репертуар, которыйперенасыщен «шароварщиной», «забужковской ксенофобией». Ведь это Черновицкийоблмуздрамтеатр, а не театральный кружок. Стыдно за руководство, которое не ценитбудущее поколение актёров, а управлению культуры должно быть вдвойне стыдно заих позицию. А то, что управление культуры действительно никак не реагирует на«текучку» кадров в театре, и даже не смотрит «кого» уходят – даёт тему дляразмышлений J. Я рада, что премьера А.Романова, сталаповодом для всех заговорить, пусть даже таким способом. Хотелось бы, чтобыруководство театра и коллектив нашли точки соприкосновения, наладили внутреннююобстановку в театре, немного разносторонне смотрели на творчество, и сохранилихотя-бы этот коллектив.

 • Pittbull522

  Вистава чудова, я не розумію, навіщо обливати брудом акторів  і  колектив, про яку вульгарність можна говорити, коли в рекламі по телебаченню в рази гірше. І краще б молодь ходила бо більше в театр на такі "Вульгарні вистави і дивилась на фальшиві емоції" ніж витрачала купу грошей на рево і бездарні дискотеки.    А взагалі всі глядачі буди задоволені – судячи з гучного сміху який лунав весь час.

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото