Шалене суботнє надвечір’я. Золоті оплески Буковини, день 4


VII регіональний фестиваль комедії “Золоті оплески Буковини”, день четвертий, “Шалене суботнє надвечір’я“, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської;
режисер – Андрій Романов,
художник-постановник – засл. працівник культури України Петро Магратій,
музичне оформлення – Сергій Рошка.

Не обманули нас творці чернівецької прем`єри французької комедії “Шалене суботнє надвечір`я” (за М. Мітуа) – учора в театрі і справді була трохи шалена постановка.
Дія в комедії відбувається в звичайній французькій квартирі, де живе звичайна французька родина – чоловік з дружиною, покоївка-німкеня та декоратор – екстравагантний мужчина нетрадиційної орієнтації, живе тимчасово, на період роботи.
Чоловік (роль якого виконує режисер вистави – Андрій Романов) – співвласник у видавництві, а його компаньйон і друг за сумісництвом – загалом прекрасна людина, ось тільки зраджує свою дружину п’ять років поспіль. І саме на цей вечір йому потрібне місце для чергового рандеву.
Дружині ж друга-компаньойна, врешті, набрид такий стан речей – і вона саме в цей вечір наважується зрадити своєму чоловіку – звісно ж, тут, у квартирі подруги.
Між усіма ними виникає безліч непорозумінь, а тут і декоратор виявляється зовсім традиційної орієнтації, і на це все ще й приїжджає відома авторка, що хоче друкуватися у їхньому видавництві, а ще коханці-невдахи…
Врешті, вийшла часами заплутана, часами дещо розтягнута гаряча історія з елементами еротики.

На обговоренні теж було трохи гаряче.
Від глядачів виступив Сергій Ахременко, сказавши, що двояке враження від вистави пояснює тим, що хоч глядачам і сподобалося, але естетичного задоволення не отримав. Та і елементи стриптизу були зайві.
Марину Львівну Лібанову здивував вибір п’єси. Єдине, що сподобалося – костюми та декорації. Перебір був у всьому, і якщо це комедія, то для мене, каже Марина Львівна, досить сумна комедія.

З журі першою висловилася Алла Підлужна: сьогоднішнє обговорення досить важке завдання, оскільки мова про господарів фестивалю. Не варто розбирати досить детально, оскільки розбирати доведеться дуже багато. Сьогоднішня вистава – це зібрання недолугих штампів та несмаку. Навіть акторів було дещо шкода. Пластичне втілення вистави – повний художній несмак. Але особливу увагу потрібно звернути на дикцію акторів, важко було розібрати, що на сцені говорять. Інтрига занадто заплутана. Навіть хочеться сказати фразу – “… не про такий театр ми мріяли”.

Галина Канарська: жаль за втраченим часом, що я перекладала п’єсу замість поїхати в Косів.. Виставу не буду обговорювати, але не розумію, чому Андрій як режисер ще й має грати головну роль. І знову ж таки – найпроблемніше питання – проблема мови. Для вас потрібно винаймати викладача з мови!

Юрій Марчак наголосив, що відповідальність на ньому. Перше – брак часу, хоч і режисеру були надані всі можливості для роботи; п’єса вийшла сирою і працювати є над чим. Це був великий ризик показати її зараз на фестивалі, хоча мала вона вийти в кінці листопада. Марчак висловив вдячність всьому творчому ансамблю. “Критика буде завжди, а наше задання реагувати на неї вчасно”.

Звісно, що після таких слів режисер постановки Андрій Романов також сказав кілька слів – “не буду виправдовуватися. Вибір п’єси, звичайно ж, авантюра, але ми навмисне не взяли високої комедії, а п’єсу, де головний персонаж – це сміх в залі. Мені було цікаво працювати і я був готовим до такої критики”.

Втім, глядачі після закінченя вистави були задоволені і покидали стіни театру з піднесеним настроєм.

фото: Сайчук Олена,
текст: Акентьєва Мирослава

***

Сьогодні – п’ятий фестивальний день, “Боїнг-Боїнг”;
після вистави не забуваймо писати свій відгук у спеціальну книгу в фойє першого поверху,
а також – долучатися до форума на канапі (фойє другого поверху);
гарного фестивального дня!:)

Більше фото – у альбомі на ФБ;
Дивимось фестивальну АФІШУ,
уся стрічка новин про Фестиваль – тут;

Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85


Tags: , , ,