Приборкання норовливої. Золоті оплески Буковини, день 10


VII регіональний фестиваль комедії “Золоті оплески Буковини”, день десятий, заключний, “Приборкання норовливої“, Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка (м.Київ);
Режисер-постановник – Лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка, нар. арт. Сергій Данченко
Сценографія та костюми – засл. діяч мистецтв Андрій Александрович-Дочевський
Композитор – засл. діяч мистецтв Сергій Бідусенко
Хормейстер – засл. арт. Анатолій Навроцький

Видатний автор, видатна п’єса, видатний режисер, видатні актори, видатний театр.
Прем’єра відбулася ще у далекому 1996 році, досі – одна з касово найуспішніших вистав театру імені Франка.
Вистава виграла номінації “за кращий режисерський задум та втілення” та “за кращу сценографію вистави”;
обговорення, традиційно і логічно, не було; це була завершальна вистава Фестивалю, одразу після неї – оголошення переможців, подяки, і, звісно ж, золоті оплески:

З одного боку, шкода, що обговорення не було; з іншого боку – воно було б дуже коротким, лунали б тільки позитивні відгуки; незалежно від наявності негативних у когось із членів журі.
Гарна, приємна вистава, не без деяких сучасних “загравань” (як-от та електрогітара, “вау”, дві згадки про Чернівці – які викликали бурхливу реакцію публіки).
Шаленого якогось захвату, потрясіння – однак, також не викликала.
Звичайно ж, повна зала, доставлені стільці у проході, оплески – але таки без надмірного шаленства (дуже не хочеться порівнювати, але – такого шаленства, яке було минулого року після “Швейка”).
Дуже і дуже гарно, що франківчани знаходять час і можливість і приїздять до нас на Золоті оплески; наш глядач їх любить, приходить, аплодує – і абсолютно заслужено.

Не дуже зрозумілі мені та публіці були окремі оплески і голові ОДА, і його заступнику, і начальнику управління, і секретареві міської ради – мабуть, можна було якось “загальним списком”: надто вже останнім часом багато різних подяк на адресу окремих посадовців з будь-якого приводу, починає добряче набридати і дає зворотній ефект.

Гарний, якісний, приємний завершальний день;
трошки сумно, що цьогорічний фестиваль залишився уже позаду – втішає, що уже менш, як за тиждень, матимемо наступне свято у нашому Театрі:)

Більше фото – у альбомі на ФБ;
уся стрічка новин про Фестиваль – тут;


Tags: , , ,