Агов, Джульєтто! Золоті оплески Буковини, день 4


Четвертий день VI регіонального фестивалю комедії “ЗОЛОТІ ОПЛЕСКИ БУКОВИНИ”; “Агов, Джульєтто!” (Е.Кішон), пародійна вистава від Чернігівського обласного молодіжного театру.

Ромео тут “гомік” та імпотент, колишня служниця Джульєтти зве її не інакше як “эта сука Джульетта” і охоче розповідає про її походеньки.
Вони не померли – а живуть разом уже 29 років, мають чарівну чотирнадцятирічну дочку Лукрецію. Джульєтта хоче розлучення, а Ромео з нетерпінням чекає на смерть тещі – щоб успадкувати її майно.
Отак і живуть.
Кілька фото – і невеличкий розбір вистави:


“Эй, Джульетта!” – “Я готова!” – “Что готова?” – “Ну ты так страстно спросил…”
“Знаешь, я любил только спать с тобой; все домработницы прошли через мою постель, даже твоя няня – в свои лучшие годы”;
“Мне в лавку пора” – “Возьми редьку” – “Если в долг дадут…”


Джульєтта сповідається:
“отче, я не люблю свого чоловіка…” – “і? і це вся сповідь?”
також отче пропонує себе для того би втішити бідну Джульєтту, а коли та не погоджується – обіцяє “підібрати когось із монахів”. А поки що – три рази “отче наш” перед обідом; а якщо когось знайде – то кількість молитв обов’язково буде збільшено.
“Соблазнённая четырнадцатилетней!” – “Кто это сделал???” – “Мой муж!” – “Ай, молодец!” – “А если он импотент?” – “Законно, к сожалению…”


Шекспір – вилазить із пекла і висуває претензії до героїв; бо ті, звісно ж, живуть неправильно – верніше, не померли неправильно.
Особливим ріспектом не користується, але закохується у їхню дочку – і та тікає разом із ним залишивши записку, де повідомляє, що ненавидить своїх батьків і ніколи не повернеться.
Потім він заспіває “i will always love you”, і по секрету розповість, що в могилі “собачий холод”.
“Избавься от Ромео!” – “С чего это?” – “Он – гомик!” – “Папаша, он максимум бисексуал. Или  трисексуал… с этой Лизой…”


Лукреція, дочка.
“14 лет! – вигукує Джульєтта, – Я в твои годы была уже почти вдовой!”
“Я пойду с ним (про Шекспіра) и буду с ним в самых разных позах; буду отдаваться ему на всех задних сиденьях!”.
Проблемна, загалом, дитина.


Грілка – особливий персонаж. Це – грілка Ліза!
“Грелка Лиза – моя единственная настоящая любовь… Да, я развлекался с другими грелками! Но когда я залил в неё слишком горячую воду, и пришлось отнести её в ремонт – назад я получил совсем не мою Лизу, это была другая грелка! Я нашёл её под каким-то жирным мужчиной и вернул себе!”
В подальшому Джульєтта звертається до грілки Лізи: “Я тебе покажу, как отбивать мужа, разбивать счастливую семью! И что есть у тебя такого – чего нет у меня?..”


Зрештою, отруюють одне одного. Але не по-справжньому – а так, щоби Шекспір відчепився. Ромео отримав отруту від самого Шекспіра, а Джульєтта – від святого отця (в обмін на інтимні послуги, на які погодилася із задоволенням).

А ще – танцювали під Сердючку.

На обговорення певна кількість глядачів усе ж прийшла, і це вже гарна тенденція:

“Якщо актори підуть на поводу в публіки, нецензурщина в тексті стане нормою; друга частина – самокритична – сподобалась”
“Я прийшла за акторською грою – і отримала насолоду”
“Акторська гра – єдине, що було доброго в цій виставі”

Алла Підлужна: основні претензії не до акторів; вони роблять те, що їм скажуть. З якою метою театр звернувся до цієї п’єси? Не вийшло витягти іронію цієї п’єси. Рішення ніякого не було. Ніяк він не стикується, цей спів, і ці музичні номери. Це – злочинний акт до глядачів – не залишили надію в глядачів на щось естетичне, духовне; лише те – що ми бачимо в серіалах.
Побажання – щоб звертались до більш довершеної драматургії; актори важко відпрацювали – а нащо це все?
Ірина Вишневська: бачу вас другий раз [перший – під час минулорічного фестивалю], і це дуже сумно. Це така маячня! (і той, і цей раз). Чи вам самим подобається те, що ви робите? Хто на вас ходить у Чернігові, як реагує публіка? Вдруге бачимо оце все – чи зі смаком у вас щось не так?.. Сумно це все.
Петро Колісник: опошлюється суспільство, низько впало середовище; потрібно протиставити щось вагоміше – щоб цей бруд став менш помітним.
Страшно стає від того, що це якби стан вашого акторського перебування на сцені – опинитися на рівні цього бруду; а коли ще й бурхлива реакція зали – стає дуже сумно.
Видно неозброєним оком: ви здатні на більшу сценічну віддачу.
Для чого ви взяли цього автора? Я не знаходжу відповіді. Розчарований цією виставою. Низькопробний вторинний літературний матеріал, звичні буденні пошлості – від них треба тікати, а ви привезли їх на розсуд. Йшов на вас з великим очікуванням.

Загалом, діалог із чернігівчанами був набагато дружніший, ніж торік; та й глядач сприйняв виставу відчутно позитивніше, однозначно.
Режисер Чернігівського театру у своїй (уже звичній для нас) неповторній лінґвістичній манері відстоював свою точку зору; йому подобається цей автор, і ця вистава гарно йде на їхній маленькій сцені; так, могли привезти щось інше, в репертуарі є – але хотіли таку виставу, де б грали найдосвіченіші актори. “Это было бы дуже прикро – молодих акторів”, поділився він.

Таким був четвертий фестивальний день.

Яким був третій – дивимося тут,
Яким був другий – читаємо тут
;
яким був перший – тут.

Не забуваймо дивитися АФІШУ Фестивалю; а після вистави – писати свій відгук у спеціальну книгу в фойє першого поверху; також – брати участь в обговоренні вистави у фойє другого!
Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85.

А завтра – п’ятий фестивальний день, “Зроблено на Заході” (РУМУНСЬКОЮ МОВОЮ) від Яського національного театру!
Гарного фестивального дня:)

 • М.А.

  дякую сайту за інформацію:) Бачу, що правильно зробила, що вчора віддала перевагу лікуванню нежитю своєї дитини, а не виставі;)
  А “Лиса Микити” не буде?

 • Наталка

  Ні, на жаль не буде. Замість “Лиса Микити” побачимо “Батьківські пороги”

 • неля

  боже, який жах…..це про Шекспіра в інтерпретації….. Батьківські порогои Гооса – це теж "Мега-комедія"….наречена з однаковою посмішкою, актори, вік яких не відповідає ролям….

 • Оййой, Наталко, чому ж не кажете, треба ж внести зміни в програму бо вводимо людей в оману;

  уже справляю

 • Pingback: Made in ?st. Золоті оплески Буковини, день 5 | Буковина online()

 • Дмитро

  Чудова Вистава!Чернігівські актори сильні за фахом!Автор висміює театр у всіх його негативах відверто говорить про мистецькі вади!Режисер дуже добре підкреслив цю думку у постановці!А ще мені сподобався Вільям Шекспір у виконанні чернігівського актора!Він був і добрим і жалісним і комічним,тобто живим!Дякую за такі вистави!

 • Лора

  От і видно, що критики пародійних натяків, і на себе в тому числі не зрозуміли. :) Цікаво, п'єса нобелівського лауреата – для вас, шановні критики, низькопробний матеріал? А що ж високопробне? Жахливий консерватизм! Мабуть, треба було привезти якусь шароварщину, тоді все було б в нормі.

 • гарно сказано, +1

 • Лора

  І хочу ще раз наголосити – що це був фестиваль комедій. І снобізм та високолобість тут недоречні. У Чернігівського Молодіжного театру є чудові, глибокофілософські серйозні постановки, але ж то – зовсім інша річ. Я, як журналіст, що займається питаннями культури, чудово знаю їхній репертуар тож знаю, про що говорю.

  До речі, книги, "другосортного автора" Е.Кішона переведені на всі європейські мови, а також на китайську. П'єса "Агов, Джульєтто! " написана ще у 1972 році, її поставили у 60-ти країнах світу і є однією з найпопулярніших п'єс світового репертуару.

 • Наталия и Н

  Мы хотим присоединиться к Лоре и поддержать её мнение!Мы вот знаем,что книги Кишона на иврите переиздаются ежегодно.Сумарные тиражи его книг на иврите превышают тиражи книг всех других писателей Израиля вместе взятых,и уступают лишь Библии(Танаху) Эфраим Кишон поставил пять фильмов по своим сценариям.Перу Кишона пренадлежит несколько тысяч рассказов два романа,несколько пьес и киносценариев.По сценарию Кишона создан самый популярный мюзикл "Салах Шабати" и фильм с тем же названием.Нам нравится Черниговский молодёжный театр и его спектакль "Агов,Джульєтто!")))))Рады успеху этого сп-ля у Черновицкого зрителя!Критикам:"Ату!" "Ату!" "Ату!"

 • Олексій

  Шановні Критики!

  Все ж останнє слово залишається за глядачем.

  "Алла Підлужна: основні претензії не до акторів; вони роблять те, що їм скажуть."

  З цим я абсолютно не згоден. Кожен актор Чернігівського Молодіжного театру може і обов'язково буде відстоювати свою точку зору, а не лише сліпо погоджуватися з вимогами режисера.

  Є режисер, є його бачення і разом з тим є актор-особистість і в це в поєдннані дає той образ який ми бачимо на сцені.

 • О, Олексію, Вам буде цікаво про сьогоднішню виставу – тут також акценти на тому, що "актор – людина підневільна, що скажуть – те й робить".

  Наталия и Николай, абсолютно согласны с Вами – успех был, спектакль понравился, ждём Черниговский молодёжный театр к нам снова и снова!

  И не прячьте своих молодых менее опытных актёров, привозите!

 • Дмитро

  Не думаю,що треба порівнювати п'єсу Фрейна "Театр" і п'єсу Кішона "Агов,Джульєтто!"І вистави різні: у чернігівців-своє,і у Івано-Франківців-своє.І… У чернігівців вистава розкута,гротескова та іронічна.У них багато перевдягнень,змішувань стилів,образів,часів,сюрпризів!!!А у Франківського театру тільки-но ситуаційна комедія."Агов,Джульєтто!"- вистава про Театр,де від великого до смішного навіть не крок…Видно було,як режисер разом з акторами створював унікальну атмосферу інтелектуальної та веселої гри,в яку затягував того дня в цю гру глядачів різного віку. А ось в такій п'єсі можуть грати актори і похилого віку бо такі ролі потребують і життєвих і інтелектуальних знань.Всі троє акторів цієї вистави,як на мене це мають!І постановка дає їм розгулятися.Мені були цікаві майже всі персонажі, і Лукреція(супер)і Ромео(віват) я вже не кажу про Шекспира бо писав вже про нього-схожість була у всьому,здавалося,що такий Шекспір і повинен був бути!

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото