Венера в хутрі. Золоті оплески Буковини, день 3

Третій день VI регіонального фестивалю комедії “ЗОЛОТІ ОПЛЕСКИ БУКОВИНИ”, вистава “Венера в хутрі”, Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької (м.Львів), фон Захер-Мазох.

Якщо коротко – то це зовсім не комедія; глядач очікував більшого, а журі відмовилося сказати бодай слово; обговорення було, але суто між акторами та глядачами.
Крім того – це була “мала сцена на великій”.
Традиційно кілька фото, а докладніше про все нижче:

Журі говорити відмовилося. Навіть на конкретне прохання після того, як виставу обговорили глядачі з акторами;
глядачів, як бачимо, на обговорення прийшло значно більше, ніж на обговорення “Гарніру по-французьки” Вінницького театру.

Думки глядачів не надто розділилися:
“Ждали більшого, сподобалася лише музика…”,
“Сподобалося лише світло…”,
“Великі очікування – а вистава ніби на конкурс радіовистав: просте читання тексту…”,
“Трошки було банально; жанр не той, де можна показати “Венеру в хутрі”…”,
“Мазоха читали, знайомити нас із ним не треба. Вистава – не комедійна; хто знав – на вас налаштувалися, ця частина зали отримала насолоду від вашої гри…”,
“Режисер із задачею “як поставити інтелектуальний роман” справився. Режисерське рішення сподобалося, актори грали чудово”,
“Чекав, що захочеться аплодувати довго стоячи, а цього, на жаль, не було”,

Актори львівського театру: “ми не везли виставу на фестиваль комедії; ми були здивовані, коли почули, що граємо комедію. Це мала сцена, а тут грається на прямій сцені – те нас трошечки злякало; втратилася “домашність”, інтимність…”.
“Реакція зали була гарною – ми приємно здивовані, чекали гіршого”.

Людмила Скрипка, режисер нашого театру: поставилися до фестивалю зверхньо; глядач реагував делікатно, виховано. Те, що журі мовчить, – говорить більше, ніж якби вони говорили.
Актори стали заручниками ситуації: перенесли малу сцену на велику; адміністрація – робіть так, щоб актори, які чесно відпрацювали, не ставали заручниками ситуації.

А Людмила Мещерякова запевнила, що якби мала гроші, то подарувала би “заглушку” від мобільних телефонів; “і вашому театру, і нашому” – актори львівського театру розчулено дякували.

Дійсно, цікаво – актори чекали на гіршу реакцію зали. Тобто – везли завідомо провальну виставу?
Журі відмовчалося; хоча минулого року Чернігівський театр (також ставили малу сцену на великій) пірвали на катрани. Чому не сказали ані слова про Львівський театр? Якби цей театр не був Львівський – а якись інший, журі також мовчало би?
Якщо не було чого обговорювати професіоналам – то не було вистави? Вистава настільки погана, що це й “взагалі не вистава”?
Мовчання журі – це більше приниження для акторів, аніж якби лунали розгромливі коментарі? А для глядача – якому, безперечно, цікава думка театрознавців?

Дуже сподіваємось, що журі більше не мовчатиме. Робота в журі – це велика відповідальність, тож коли настають такі моменти – комусь її варто на себе взяти.

Таким був третій фестивальний день.

Яким був другий – читаємо тут; яким був перший – тут.

Не забуваймо дивитися АФІШУ Фестивалю; а після вистави – писати свій відгук у спеціальну книгу в фойє першого поверху; також – брати участь в обговоренні вистави у фойє другого!
Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85.

А завтра – четвертий фестивальний день, “Агов, Джульєто!” (пародійна вистава), Чернігівський обласний молодіжний театр.
Гарного фестивального дня!

 • Pingback: Twitter Trackbacks for Венера в хутрі. Золоті оплески Буковини, день 3 | Буковина online [bukovynaonline.com] on Topsy.com()

 • М.А.

  О, це вже щось! Це вже театр! Хоч і зовсім не комедія. Категорично не погоджуюся з тим, що це “просто начитування тексту” і “радіоспектакль”. Попри такий потік тексту – нудно не було жодної хвилини (до речі, у вчорашній вінницькій комедії доволі довго спочатку було нудно). Був шарм, була вишуканість, не було вбрання “як з окружної” (ура!)Справді шкода, що журі промовчало. Можливо, просто тому, що ця вистава явно не з цього фестивалю?

 • якщо і тому – то це можна було сказати: у зв’язку з тим, що вистава явно не до фестивалю, ми не кажемо ні слова;
  але, боюся, причини були зовсім інші (неофіційні обговорення дають у цьому певність).

  зрештою, чи не це головне – що Вам як глядачеві сподобалося?
  разом з тим, погодьтесь, бурних овацій не було; і глядачі вставали аплодувати, як сказала наша режисерка, це був скорше прояв делікатності.

  в будь-якому випадку, це треба було побачити.

 • Pingback: Twitter Trackbacks for Венера в хутрі. Золоті оплески Буковини, день 3 | Буковина online [bukovynaonline.com] on Topsy.com()

 • (уявляю реакцію войовничої інтелігенції на мої слова).

  мені не сподобалось. категорично

  знаєте, в різні періоди життя ми по-різному сприймаємо мистецтво. колись хочеться інтелектуального кіно а-ля "Догвіль" і опери, а колись – тупої американської комедії чи тіни кароль з ані лорак – чогось, що не заставляє думати абсолютно.

  так от: особисто я була впевнена, що я йду якщо не на друге, не на зовсім бездумну і безідейну виставу, то принаймні на КОМЕДІЮ. я дала 1000 грн на 5 вистав фествалю КОМЕДІЇ. натомість мене другий вечір дурять – замість комедії пропонують що завгодно, але не комедію.

  уявіть, що вас покликали на костюмовану вечірку, а натомість пропонують послухати симфонію. симфонія це чудово! коли вона доречна.

  я йшла сміятися, а в результаті ми з дочкою сміялися з моїх коментарів до вистави, а не з самої вистави.

  після того, Як я пішла після 1ї дії "Мандрівних зорь", я вирішила, що на вистави Чернівецького театру більше не ходитиму. якщо фестиваль "комедії" буде таким самим некомедійним й далі, то наступний фестиваль комедії обійдеться без моїх грошей. я краще до Львова на оперу на ці гроші поїду. і задоволення більше отримаю. і знатиму, що оперу мені ніхто не замінить чимсь іншим.

 • М.А.
 • дякую, бачили:)

  правда, не бачили автора – ані на виставі, ані на обговоренні.

 • Anonymous

  На обговоренні Сашка справді не було, але на виставі був – це точно :-)

 • Людмила

  про аплодисменти – наш глядач аплодувати не вміє, як і не вміє відключати телефони…. Людмила Скрипка співала дефірамбів глядачу, а немає кому. аплодисментів було мало навіть коли до нас приїжджав Золотухін – більшість побігла за одягом у гардероб (жах…). і зараз телефони дзвеніли, жужжали, пищали – невже не можливо прожити дві години без нього?? якщо не вмієте вимкнути – витягніть батарею! сядьте на нього! зїжте його!…. у деяких особливо обдарованих телефони дзвеніли по два три рази, івони залазили під крісла і говорили!!!!

 • Pingback: Золоті оплески буковини 2010, переможці | Буковина online()

 • М.А.

  Був, був на виставі О.Бойченко )) А адмін, якого вчора відзначили (вітаю) теж спочатку вдав, що його нема)))

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото