Венера в хутрі. Золоті оплески Буковини, день 3

Третій день VI регіонального фестивалю комедії “ЗОЛОТІ ОПЛЕСКИ БУКОВИНИ”, вистава “Венера в хутрі”, Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької (м.Львів), фон Захер-Мазох.

Якщо коротко – то це зовсім не комедія; глядач очікував більшого, а журі відмовилося сказати бодай слово; обговорення було, але суто між акторами та глядачами.
Крім того – це була “мала сцена на великій”.
Традиційно кілька фото, а докладніше про все нижче:

Журі говорити відмовилося. Навіть на конкретне прохання після того, як виставу обговорили глядачі з акторами;
глядачів, як бачимо, на обговорення прийшло значно більше, ніж на обговорення “Гарніру по-французьки” Вінницького театру.

Думки глядачів не надто розділилися:
“Ждали більшого, сподобалася лише музика…”,
“Сподобалося лише світло…”,
“Великі очікування – а вистава ніби на конкурс радіовистав: просте читання тексту…”,
“Трошки було банально; жанр не той, де можна показати “Венеру в хутрі”…”,
“Мазоха читали, знайомити нас із ним не треба. Вистава – не комедійна; хто знав – на вас налаштувалися, ця частина зали отримала насолоду від вашої гри…”,
“Режисер із задачею “як поставити інтелектуальний роман” справився. Режисерське рішення сподобалося, актори грали чудово”,
“Чекав, що захочеться аплодувати довго стоячи, а цього, на жаль, не було”,

Актори львівського театру: “ми не везли виставу на фестиваль комедії; ми були здивовані, коли почули, що граємо комедію. Це мала сцена, а тут грається на прямій сцені – те нас трошечки злякало; втратилася “домашність”, інтимність…”.
“Реакція зали була гарною – ми приємно здивовані, чекали гіршого”.

Людмила Скрипка, режисер нашого театру: поставилися до фестивалю зверхньо; глядач реагував делікатно, виховано. Те, що журі мовчить, – говорить більше, ніж якби вони говорили.
Актори стали заручниками ситуації: перенесли малу сцену на велику; адміністрація – робіть так, щоб актори, які чесно відпрацювали, не ставали заручниками ситуації.

А Людмила Мещерякова запевнила, що якби мала гроші, то подарувала би “заглушку” від мобільних телефонів; “і вашому театру, і нашому” – актори львівського театру розчулено дякували.

Дійсно, цікаво – актори чекали на гіршу реакцію зали. Тобто – везли завідомо провальну виставу?
Журі відмовчалося; хоча минулого року Чернігівський театр (також ставили малу сцену на великій) пірвали на катрани. Чому не сказали ані слова про Львівський театр? Якби цей театр не був Львівський – а якись інший, журі також мовчало би?
Якщо не було чого обговорювати професіоналам – то не було вистави? Вистава настільки погана, що це й “взагалі не вистава”?
Мовчання журі – це більше приниження для акторів, аніж якби лунали розгромливі коментарі? А для глядача – якому, безперечно, цікава думка театрознавців?

Дуже сподіваємось, що журі більше не мовчатиме. Робота в журі – це велика відповідальність, тож коли настають такі моменти – комусь її варто на себе взяти.

Таким був третій фестивальний день.

Яким був другий – читаємо тут; яким був перший – тут.

Не забуваймо дивитися АФІШУ Фестивалю; а після вистави – писати свій відгук у спеціальну книгу в фойє першого поверху; також – брати участь в обговоренні вистави у фойє другого!
Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85.

А завтра – четвертий фестивальний день, “Агов, Джульєто!” (пародійна вистава), Чернігівський обласний молодіжний театр.
Гарного фестивального дня!


Tags: , , ,