Мандрівні зорі або Життя – театр. Золоті оплески Буковини, день 1


23 жовтня 2010 року в Театрі імені Ольги Кобилянської урочисто розпочався VI регіональний фестиваль комедії “ЗОЛОТІ ОПЛЕСКИ БУКОВИНИ”.
Першими виступили господарі фестивалю – Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської; із виставою “Мандрівні зорі або Життя – театр”, історія кохання; автор і постановник – Володимир Воробйов, за Шолом-Алехемом.


Перед виставою відбулося невеличке відкриття Фестивалю – де Президент Фестивалю Юрій Марчак спочатку з’явився у касці та халаті з різними написами; було оголошено усі вистави Фестивалю. А також – вітання від міністра культури [навмисне не хочеться з такого приводу писати повну назву, “культури І туризму”].


Молодих закоханих людей з невеличкого бесарабського містечка розлучили в юному віці – і вони з того часу постійно у гастролях (Чернівці, Львів, Відень, Лондон, Париж, Нью-Йорк); вона – співачка, він – актор театру. Потім вони зустрічаються усього лише один раз (під час його вистави де вона – глядачка, разом зі своїм нареченим), і знову розлучаються назавжди.
Ось така комедія.
Власне, “теперішнє” у виставі – це вистава, де грає Він (Лейбл Рафалович, він же Лео Рафалеско); а Вона (Рейзл Співак, вона ж Розалін Спайвак) – присутня зі своїм нареченим. Після першого акту тієї вистави Вона звертається до Нього – і починаються спогади про події, які передували цьому моменту. Протягом усієї вистави сюжет переплітається між подіями, які відбувалися із Нею, подіями, які відбувалися із Ним, і “теперішніми” подіями – тобто виставою, де Він грає.

Вистава дуже довга. Триває три години (завершилася о 22:20) – через що не було вже звичного нам “форума на канапі”, обговорення вистави членами журі, глядачами, самими акторами.

Сприймання вистави публікою було відчутно холодніше, ніж того можна було очікувати від відкриття Фестивалю; після першого акту кілька десятків місць звільнилося (під час першого вільних місць не було); дехто висловлював свої несхвальні оцінки.
Пані Надія, наприклад, ділиться:
шок от общения с прекрасным пришлось лечить коньяком и классным кино. открытие театрального фестиваля провалилось с треском.

Дуже шкода, що не було обговорення і ми не почули думки театральних критиків.
Крім того, “форум на канапі” завжди (навіть після провальних вистав) якимось надзвичайним чином створював відчуття довершеності, розставляв усі крапки над “і”. А так – багато залишилося невідрефлексованим, невисловленим; від чого урочистість такої масштабної події втратила частинку себе.

На що варто обов’язково звернути увагу – з’явилися нові цікаві акторські обличчя, при чому на ключових ролях.


Дуже сподобався глядачеві цей образ – із “вистави у виставі”, образ жінки, яка дуже своєрідно аудіо-візуально демонструє своє кохання до головного героя.
Помирає у кінці також ефектно – кілька разів випивши отрути (щоразу занюхуючи її рукавом).


Володимир Воробйов, автор п’єси, вистави і режисер-постановник.

Фестиваль “Золоті оплески Буковини” – це надзвичайна подія для нашого краю; і цьогорічний фестиваль обіцяє бути аж ніяк не менш цікавим, ніж торік.
Також – цього року започатковано нагороду для найактивнішого глядача; крім того – для найталановитішого театрального критика з-посеред глядачів: після вистави на другому поверсі під час обговорення кожен бажаючий зможе написати свій відгук до спеціальної книги; а в останній день буде визначено і нагороджено автора найкращих.

Не забуваймо дивитися АФІШУ Фестивалю, адже на нас чекає ще цілий тиждень вистав!
Квитки продаються в касі театру за адресою вул. М.Лисенка, 2.
Каса працює з 11.00 до 14.00 та з 17.00 до 19.00
Телефони для довідок: 55-17-14, 52-50-85.

А завтра – на нас чекає другий фестивальний день, і вистава “Гарнір по-французьки” (вже добре знайома чернівецькому глядачеві у виконанні нашого Театру) від Вінницького театру імені Садовського (переможці минулого Фестивалю у номінації “краща вистава”).
Гарного фестивального дня!


Tags: , , ,