Особливості проведення ЗНО-2010 на Буковині

7 жовтня в Чернівецькій ОДА відбулася прес-конференція з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2010 році. З представниками обласних та районних засобів масової інформації спілкувалися заступник начальника Головного управління освіти і науки Валентина Жукотинська та директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.

Основні особливості ЗНО-2010:

• ЗНО в 2010 році розпочнеться пізніше, оскільки не впливатиме на оцінки державної підсумкової атестації і триватиме в період з 14 червня до 5 липня.

• Кількість дозволених предметів залишається в межах (не більше) п’яти, проте вводиться, крім обов’язкового тестування з Української мови та літератури, ще один із обов’язкових предметів – математика чи історія України на вибір учасника ЗНО (прим.: в подальшому при вступі випускника до вищого навчального закладу на гуманітарні спеціальності він може скористатися результатами з історії України, а при вступі на природничий напрямок ВНЗ – результатами з математики). Решта три предмети можна вибрати з наступного переліку: біологія, фізика, хімія, географія, одна з іноземних мов (за вибором) – англійська, французька, німецька, іспанська.

• Тестування з Української мови та літератури відбудеться в кілька сесій напротязі трьох днів (14-16 червня 2010).

• Проведення реєстрації учасників планується у термін з 15 грудня 2009 року по 2 квітня 2010 р. Вона буде відбуватись у пунктах реєстрації, які будуть створені в кожному районі (місті обласного підпорядкування), і, як пообіцяв директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, буде здійснена наполовину через Інтернет.

• Вводиться поняття «територія тестування» – місцевість, де будуть розташовані пункти тестування. Таких «територій» в Чернівецькій області буде три: Сторожинець, Кельменці, Чернівці.

• Не буде перекладу тестів мовами національних меншин. Завдання друкуватимуть виключно українською, а охочим даватимуть словник основних термінів, які використовуються в цьому тесті з перекладом на відповідну мову.

Щоб підготувати себе психологічно та перевірити свої можливості, 13 та 20 березня можна буде пройти пробне тестування. Реєстрація здійснюватиметься з 1 листопада до 1 грудня 2009 року тільки через мережу Інтернет на сайті Івано-Франківського РЦОЯО.
«Процедура пробного тестування буде максимально наближена до «бойового» – відбуватиметься відкриття сховища, учасників виключатимуть за спроби списування, а вони в свою чергу зможуть написати апеляцію. Адже тільки тоді абітурієнт зможе відчути середовище та справжню напругу ЗНО», – розповів Богдан Томенчук. Хоча фактично можна написати тільки 2 пробних тести, записатись можна на всі, а потім впродовж трьох днів з’явитись на свій пункт та отримати примірник тестового зошита і правильні відповіді і, таким чином, перевірити себе вдома.

Пробне тестування цього року для держави коштуватиме біля 62-65грн в розрахунку на одну людину (проте, враховуючи цьогорічну інфляцію в 17%, фактична ціна на тести у порівнянні із 2009 роком не підвищилась).

«Також дуже важливим у процесі проходження ЗНО є громадський моніторинг», – прокоментував Богдан Томенчук. З січня на сайті будуть вивішені вимоги до громадського спостереження і всі бажаючі, за словами чиновників, матимуть змогу зареєструватись та переконатись у прозорості процедури.

Крім цього на прес-конференції від заступника начальника Головного управління освіти і науки Валентини Жукотинської прозвучала інформація про декілька позитивних проектів, які плануються здійснити в майбутньому. Зокрема, атестація педагогічних працівників буде проходити через ЗНО; на прохання батьків пробне тестування планується здійснювати ще з 10 класу, щоб учні, перевіривши свої можливості, мали час підтягнути свої знання. Дуже б хотілося, щоб фронтальні перевірки в школах теж проходили в режимі тестування і перевіряли рівень знань учнів, а не рівень відносин інспектора з директором.

Надіємось, що ЗНО в 2010 році ще раз підтвердить свою високу мету та забезпечить рівний доступ до вищої освіти.

Олеся Покорна, керівник освітніх програм Чернівецького представництва «Громадянської Мережі ОПОРА»

За додатковою інформацією звертайтесь до контактної особи:

Олесі Покорної – 8 099 224 24 36

(c)
прес-секретар
Чернівецького представництва
Громадянської мережі ОПОРА
Юрій Хорунжий(80976621552)


Tags: , ,