ВРУ ухвалила зміни до Закону України “Про вибори Президента України”

Учора, 3 лютого, Верховна Рада України 233 голосами таки прийняла в цілому Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” (щодо організації роботи виборчих комісій)За партнерської підтримки.
Лучший интернет магазин книг по бизнесу.
“За” проголосували: Фракція Партії регіонів – 172 голоси; Фракція “Блок Юлії Тимошенко” – 1 голос; Фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” – 29 голосів; Фракція Комуністичної партії України – 27 голосів; Фракція “Блок Литвина” – 0 голосів; Позафракційні – 4 голоси.

Сам прийнятий Проект Закону виглядає таким чином; а нововведення дуже гарно проілюстровано у порівняльній таблиці.

Реакція кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко не забарилася:

Отже, що ми отримали? Якщо Президент не накладе вето (поточний статус Проекта Закону – “направлено на підпис Президенту”, він ще не набув чинності), то:
1. Засідання виборчої комісії є повноважним незалежно від кількості присутніх.
2. Виборча комісія вищого рівня отримала більше повноважень: тепер вона може приймати рішення по суті не лише якщо рішення нижчестоячої виборчої комісії протирічать Законодавству або прийняте з перевищенням повноважень, – але й у разі її, комісії, бездіяльності.
3. Повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв’язку з неявкою на засідання виборчої комісії в день голосування.
4. Органи місцевого самоврядування отримали небувалі досі повноваження! У разі, якщо ОВК буде недоукомплектованою – то ЦВК формує склад ОВК у повній кількості за поданням голови відповідної обласної ради.
Якщо ж ДВК виявиться недоукомплектованою – то ОВК формує склад ДВК за поданням міського голови, голови районної, районної у місті ради.
І в цих випадках про ЖОДНИЙ ПАРИТЕТ МІЖ членами ОВК та ДВК не йдеться: кого призначать зазначені суб’єкти – ті й будуть членами відповідних комісій. А, пам’ятаючи про “політичну незаангажованість” цих осіб (голови облрад, міські голови, голови райрад), особливо у певних реґіонах – дійсно важко говорити про справедливі вибори.

Обґрунтування необхідності таких змін – у Пояснювальній записці.

Щодо вето, яке накладе чи не накладе Президент – то це є ключовим моментом: адже щоб його подолати 300 голосів у парламенті ДО другого туру вже точно не знайдеться.

І тиск на Президента, схоже, буде чинитися неабиякий:

Буквально за декілька годин я запросила послів країн Великої вісімки. Завтра я запрошу послів всіх країн світу, які представлені в Україні, для того, щоб поінформувати їх про те, що з моменту підписання Закону, який сьогодні був прийнятий в парламенті, більше в країні виборів немає. І вони вже не будуть мати значення, тому що все буде сфальсифіковано, від першої до останньої цифри. Крім того, завтра я буду скликати на прес-конференцію представників засобів масової інформації, які представляють інші держави.
Я хочу, щоб весь світ знав, хто і на яких підставах руйнує народжені паростки демократії в Україні. Я хочу, щоб весь світ знав, що чесним виборам в Україні прийшов кінець. І хочу щоб світ, так само як і всі громадські організації, всі демократичні люди в нашій державі, дали свою оцінку.


Tags: , ,