Зміни до Конституції: життєво необхідні, але як це зробити?

Сьогодні, 15 червня у залі селекторних нарад обласної державної адміністрації (418 каб.) відбулася селекторна прес-конференція заступника керівника апарату обласної державної адміністрації Бориса Руснака з питань конституційної реформи.

Так-так, це ще обговорюється той самий проект Конституції, запропонований Президентом України; і саме з приводу цієї конституційної реформи відбувся у п’ятницю телеміст студентів (в тому числі і ЧНУ) з Президентом України.

Запропонована паном Руснаком схема: як бачимо – НІХТО відповідальності не несе, а переважно – і взагалі важелів для виконання своєї програми не має.

Звісно, усі ми без вийнятку розуміємо необхідність внесення змін до Конституції України – очевидно, що потрібно усе ж якось вирішити питання розподілу повноважень між різними гілками влади; а також – між центром і реґіонами.
Але як це зробити? – вочевидь, ані пан Руснак, ані сам Президент України сказати не можуть.

На пряме запитання журналіста Буковина online про доцільність таких обговорень (і дій з боку Президента України) в світлі того, що учасники обговорень не мають жодних важелів для вирішення ситуації, пан Руснак відзначив, що потрібно спочатку викликати обговорення, дискусії, круглі столи – підняти це питання на усіх рівнях, постаратися усе ж сформувати, нарешті, ефективну систему влади в Україні.
В часовому розрізі Борис Руснак, припустив, що, можливо, це вдасться зробити ще ДО президентських виборів (правда – нвідомо як).

На твердження про те, що нинішні можновладці у 2004-му році за кілька ночей кулуарно переписали Конституцію України в гірший бік, а тепер кожен із них пропонує (чи збирається невдовзі запропонувати) свій варіант Конституції – пан Руснак відмітив, що цей приклад якраз і демонструє нам неправильність такого підходу; що усе ж потрібен тривалий виважений конституційний процес, із усебічним залученням народу України.

Навіть радіостанції Чернівців переймаються питанням змін до Конституції України – що ж, можливо, не усе втрачено!


Tags: , , ,