Знищення ЗМІ: За правдиву статтю – суд стягає 35 тисяч гривень

В Хотині 18 травня за правдиву, гостру з влучними метафорами та гіперболами газетну статтю «Прокуратура області прикривається спідницею» про діяльність, а точніше бездіяльність прокурора області Ороса суддя Анатолій Владичан виніс рішення стягнути з головного редактора газети «Свобода Хотинщини» Віталія Криворучка 35 тисяч гривень.

На попередньому судовому засіданні 6 травня суддя Владичан говорив, що мусить ламати голову, щоб вирішити чи стиль написання статті «Прокуратура області прикривається спідницею» разом із зворотами, метафорами та гіперболами є оціночними судженнями автора стосовно діяльності посадової особи (що дозволяється законом), чи це є образа честі, гідності і ділової репутації високопосадовця Прокуратури.

Також суддя у своїх коментарях по справі зазначав, що правової оцінки честі і гідності в чітких параметрах не існує. Для однієї людини легке зауваження може сприйматися, як образа честі і гідності, а для декого грубі звинувачення можуть сприйматися як жарт. Все залежить від сприйняття людини.

І після цього всього за правдиву публікацію в газеті «Свобода Хотинщини» цей самий суддя виносить рішення … стягнути 35 тис. гривень за образу честі, гідності і ділової репутації високо посадовця Прокуратури. Свавілля влади перетворює правосуддя на інструмент тиску, приниження та нищення громадян, політичних сил, засобів масової інформації.

Коментуючи таке рішення суду Голова Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Мельничук Віталій, який був присутній на останніх двох судових засіданнях зазначив : « Діяльність теперішньої влади за останні місяці набуває злочинного характеру і тотальне порушення законів та Конституції стає нормою. Відповідно судочинці відчуваючи нові «виклики часу» на столичному, обласному і вже й на районному рівні чинять небачене свавілля. В Києві затримують активістів «Свободи», у Чернівцях чиниться психологічний тиск та тотальне слідкування за чільниками та активістами свободівської організації, у містах та в районах влада безцеремонно підпорядковує під себе сфери впливу та чинить шалений тиск на дрібний та середній бізнес , і грубо реагує на будь-які публікації про відповідні дії. Якраз сьогодні ми в Хотинському суді маємо чергове підтвердження цього грубого тиску на засоби масової інформації.

Головний редактор газети «Свобода Хотинщини», Голова Хотинської районної організації ВО «Свобода» Віталій Криворучко, коментуючи рішення суду зауважив, що на догоду місцевим можновладцям судді в теперішніх умовах змушені, як виявляється, закривати очі на все більші і більші зловживання влади. А до тих, хто публікує на шпальтах газет та висвітлює свавілля влади підневільні суди виносять рішення стягати величезні гроші і таким чином діють на знищення цього джерела правдивої інформації для суспільства. Таким чином тиск на ЗМІ в Україні за останній час суттєво посилився, і якщо цей процес продовжиться, то нас чекає повне знищення свободи слова.
Звичайно буде подана апеляція, «справа Ороса» буде розглядатися в апеляційному суді, ймовірно і в судах вищого рівня. На всіх рівнях судів ВО «Свобода» буде боротися за скасування цього рішення суду, оскільки вважаємо, що для того, щоб не допустити тотальної диктатури, потрібно зберегти свободу слова в Україні.

(c)
Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»


Tags: ,