Заява групи журналістів Чернівецької області

Отримано на скриню о 13:40 з адреси [sslova@e-mail.ua], пряма мова (лише текст, сканований оригінал заяви і підписів не наводимо).

Президенту України В. Януковичу
Голові Верховної Ради України В.Литвину
Прем’єр-міністру України М.Азарову
Уповноваженому Верховної Ради України по правам людини
Н. Карпачовій
Міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів» Е.Відаль
Голові Національної спілки журналістів України І.Лубченку

ЗАЯВА

Ми, керівники видань і журналісти Чернівецької області звертаємося до Вас через кричущі факти утисків свободи слова з боку Чернівецького міського голови Миколи Федорука та депутатської меншості, яка його підтримує.

Віднедавна телеканал «Чернівці», у якому Чернівецька міська рада має пакет акцій розпочав регулярні трансляції засідань сесії міської ради. Це нововведення, спрямоване на більшу поінформованість громади міста, виборців, котрі делегували представляти свої інтереси депутатів від різних політичних сил у органи представницької влади, викликало неабиякий інтерес та схвалення усіх без винятку чернівчан. Люди нарешті повірили, що дії міської ради, котра донедавна працювала в режимі закритого акціонерного товариства, стануть прозорими для громадян міста. Проте, коли депутатська більшість почала ставити гострі запитання, котрі стосуються спрямування бюджетних коштів та питання фінансового стану на таких бюджетоутворюючих комунальних підприємствах як «Калинівський ринок», «Чернівціводоканал», Департамент містобудування тощо, трансляцію сесій у прямому ефірі заборонили. Зроблено це було в ієзуїстський спосіб: міський голова дав вказівку своїм технічним службам, без яких трансляція неможлива, не з’являтися до сесійної зали. Бригада тележурналістів, що була готова транслювати сесію так і не змогла приступити до роботи. Мешканці Чернівців, і ми, представники засобів масової інформації, хочемо запитати у міського голови: «Яка така секретна і закрита інформація озвучується у сесійній залі, що вона не може стати доступною для громади, котра обирала і міського голову і депутатський корпус?». Чому коли більшість депутатів поставила вимогу поновити трансляції, думка цих людей була також проігнорована. Невже у Чернівецькій міській раді вирішується більш важливі і фінансовоємні питання, аніж у Верховній раді, де постійно ведуться прямі трансляції? Для кого тоді спрямоване гасло, яке міський голова Микола Федорук зробив своїм виборчим брендом – «Спільними зусиллями»? Чиїми зусиллями? Депутатів і громади чи міського голови і тих керівників окремих комунальних підприємств, котрі роками грабують місто?

«Я нікого не боюся, крім Бога» – заявив у останньому телезверненні чернівецький очільник. Це неправда. Виявилося, що він як вогню боїться свободи слова і вживає всіх заходів щоби у стінах мерії її максимально обмежити. Окрім цього, існує неофіційна заборона міського голови підлеглим йому чиновникам давати будь-які інтерв’ю засобам масової інформації.

Шановний пане Президенте, пане голово Верховної Ради України, шановний пане Прем’єр-міністр, вельмишановні представники вітчизняних і міжнародних організацій, просимо вас дати належну оцінку фактам порушення Конституції України щодо свободи слова у стінах Чернівецької міської ради.

З повагою і надією

А.Гаргаля, журналіст газети «Погляд»
С.Сулима, головний редактор газети «Свобода слова», власний кореспондент газети «Голос України»
Д.Вербицький, головний редактор газети «Лібертатя кувинтулуй»
В.Китайгородська, редактор газети «Буковинське віче»
Л.Чередарик, головний редактор газети «Версії»
С.Зарайський, власний кореспондент УНІАН в Чернівцях, керівник порталу «БукІнфо»
З.Подкидишев, старший редактор Чернівецького представництва всеукраїнської газети «Експрес»
О.Пантюхін, голова правління міської громадської організації «Права людини», журналіст
А.Романцов, головний редактор газети «Час 2000»
Н.Синюша, заввідділу інформаційних, аналітичних, публіцистичних програм ЧОДТРК (Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія)
В.Карлащук, заступник головного редактора ВСРУ Національної радіокомпанії України
Д.Миронюк, головний редактор газети «Ва-Банк»
Р.Клим, журналіст газети «Свобода слова»
В.Старик, член Національної спілки журналістів України


Tags: ,