ЗАЯВА Блоку Національних Сил Буковини щодо підвищення цін на продукти харчування у Чернівецькій області

Блок Національних Сил Буковини з тривогою констатує невпинне підвищення цін на життєво важливі продукти харчування: хлібобулочні вироби, молочні, м’ясопродукти і ін. Зокрема ціна на цукор в останній час зросла від 5 до 10 гривень за кілограм, на олію від 8 до 12 гривень за літр. Майже на 30 відсотків зросли ціни на масло, 15% на молоко, 12% на рибу. Зростають ціни на пальне, що супроводжує подорожчання транспортних послуг.

Блок Національних Сил Буковини, основним пріоритетом якого є захист інтересів буковинців, звинувачує у цьому команду “ефективних менеджерів” обласного рівня, амбіційні інтереси яких, очевидно, переважають над громадськими. Політика теперішнього керівництва обласною владою постійно несе небезпеку суттєвого погіршання якості життя буковинців. «Діяльність» нинішніх керівників області призвела до того, що селянами краю все менше виробляється сільськогосподарської продукції рослинництва та тваринництва, чим славилася Буковина у всі часи. Збільшення дефіциту та постійне зростання цін на продукти харчування несе безпосередню загрозу, в першу чергу, безвинно знедоленим і бідним краянам.

Блок Національних Сил Буковини вказує Держінспекції контролю за цінами у Чернівецькій області, крайовій та місцевим органам влади на необхідність вжиття невідкладних заходів щодо обмеження торгової надбавки на основні продукти харчування. У зв’язку з тим, що в останні роки на Буковині та Бессарабії знищено переробну галузь (цукрові та молокозаводи) і 72% продукції завозиться з-за меж області, БНСБ звертає увагу на негайну необхідність перегляду керівництвом області економічної політики. Основним пріоритетом на найближчий період діяльності обласної влади мусить стати відновлення традиційних виробничих галузей.

Викликає занепокоєння те, що в Чернівецькій області родючі землі віддаються під сади та для вирощування переважно технічних культур (ріпака) виробникам, що знаходяться під контролем іноземних фірм. Вони виснажують землю і створюють штучний дефіцит продуктів харчування, а звідси й ріст цін на них.

З метою оперативного реагування на ситуацію з підвищенням цін Блок Національних Сил Буковини закликає до негайного скликання позачергової сесії обласної ради з головним питанням порядку денного про застосування всіх важелів і механізмів стабілізації цін у першу чергу на продуктовому ринку.

Заява прийнята радою Блоку

(протокол №3/10 від 18.01.2010р.)

(с) Прес-служба БНСБ


Tags: , ,