Затверджено символіку Сокирянського району

Результатом впровадження заходів в рамках святкування 70-річчя утворення Сокирянського району стало прийняття на 21 сесії Сокирянської районної ради п’ятого скликання рішення про затвердження символіки району.

Історичні, культурні, соціально-економічні та інші особливості і традиції району лягли в основу проекту герба та прапора. Герб являє собою геральдичний щит, заокруглений знизу та поділений на дві частини. На верхньому, срібному полі зображено сонце, найдавніше слов’янське божество, що дарує людям добро, світло, тепло, воду, життя. Такими ж якостями можна наділити Дністровську ГЕС.

Срібне поле символізує одну з найбільших річок України – Дністер, на берегах якої розташовані мальовничі села району. На нижньому, зеленому полі, що уособлює лісові багатства краю, зображені перехрещенні дві золоті сокири та квітка. Сокири є асоціативним знаком, що вказує на назву районного центру та розкриває давні легенди про виникнення поселення. Квітка означає буйний цвіт садів Сокирянщини.

Прапор (хоругва) району – прямокутне полотнище, несе елементи та кольори герба. Автором ескізів герба та прапора Сокирянського району є відомий знавець геральдики Андрій Гречило, повідомили у секторі з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату Сокирянської райдержадміністрації.

Голова райдержадміністрації Василь Козак підкреслив, що така символіка повною мірою відображає історію району, культурні надбання поколінь та привертає увагу до споконвічних цінностей.

Нагадаємо, що герб міста Сокиряни (на малюнку) був затверджений рішенням сесії міської ради від 12 вересня 2001. Автор герба – А. Гречило, голова Українського геральдичного товариства.
У синьому полі перехрещені золоті сокири, вгорі — золота восьмипроменева зірка, а внизу — срібний півмісяць ріжками вгору. Сокири відображають назву міста. Легенда розповідає, що перші поселенці прийшли у ліси з сокирами, щоб розчистити місце для житла, тому їх стали звати «сокирянами», а потім назва поширилася й на саме поселення. Зірка та півмісяць – це історичні символи з територіального герба, що вказують на приналежність до Бессарабії. Щит обрамований декоративним золотим картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома зубцями.


Tags: , ,