78 театральний сезон закривається гучною прем’єрою

Сьогодні, 16 червня, у приміщенні Чернівецького академічного українського обласного музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської відбулася прес-конференція директора театру Юрія Марчака та відомої буковинської письменниці Віри Китайгородської.

Юрій Марчак, директор театру, заслужений працівник культури
Віра Китайгородська – письменниця, саме її твори лягли в основу вистави “Туга за майбутнім (проста історія)”
Наталка Федорович, завліт театру

Прес-конференція логічно розділилася на дві частини: перша – стосовно закриття 78 театрального сезону, друга – стосовно прем’єри вистави “Туга за майбутнім (проста історія)”.

Стосовно 78 театрального сезону пан Марчак підбив деякі підсумки: “і у мистецькому, і у фінансовому плані 78 сезон був вдалий. Глядач прибуває, зацікавленість росте, продажі квитків також ростуть”, – ділиться позитивом Юрій Марчак.
Загалом за 78 сезон уже відбулися такі прем’єри:
«Сон літньої ночі» (феєрія) В. Шекспіра
«Ольга» (вистава про життя Ольги Кобилянської)
«Мадам Боварі» (драма у двох діях) за Г. Флобером
«Сойчине крило» (сповідь без антракту) за І. Франком (Відкриття «Малої сцени»).

Крім того – невдовзі прем’єра вже згаданої вистави “Туга за майбутнім (проста історія)”.

Були і гастролі: так, наш театр виїздив із виставою “Солодка Даруся” до Києва, Львова, Черкас.

Згадав пан Марчак і про фестиваль “Золоті оплески Буковини“, який має відбутися восени;
щиро дякував усім, хто сприяв успішності театру – міністерству культури і туризму України, Чернівецькій ОДА та особисто Володимиру Кулішу, Обласній раді та особисто панові Шилепницькому; меценатам – Машзавод, “Арніка”, “Трембіта”, “Хімзавод”, “Емальпосуд”; і навіть представникам ЗМІ. А також – усім, усім, усім!

Віра Китайгородська поділилася своїми враженнями щодо майбутньої прем’єри, а також повідала як взагалі так сталося, що її твори надихнули на створення вистави.
“Лячно. – відповіла пані Китайгородська на запитання про нинішні емоції з приводу прем’єри. – Це просто фортуна долі! Цей рік – мій за гороскопом”, – додала Віра Михайлівна.
“У театральний процес я не втручаюся абсолютно, – пояснила вона. – я лиш прийшла до театру і принесла одну свою видану книжку і рукопис ще однієї (яка має, до речі, невдовзі з’явитися у книгарнях); поставила їх перед шановним панством і сказала, що якщо надихнуть ці твори на щось – то гарно, але якщо й ні – то жодних проблем і образ. Я дуже не хотіла нав’язуватися”, – зізналася пані Віра.

Крім того – на щастя, знайшовся меценат, який виділив кошти – і усе це стало можливим.
Ще Віра Михайлівна і пан Марчак обмовилися, що ініціатором та автором ідеї цього проекту виступив ніхто інший як Володимир Куліш.

“Цієї епохи вже нема, – розповідає Віра Китайгородська, – епохи наших батьків, дідів; якось вона нерозкрита у мистецтві: усі звертаються або до більш давніх часів, або до сучасності. Та доброта, те добросусідство, щирість – сусіди не затулялися одне від одного як тепер; ми усі жили однією великою родиною.
Сподіваюсь, це вдасться повернути.
Ні, я не ідеалізую минуле – але ми не можемо без того жити, в цих умовах суцільного ринку!”

Чому саме “Туга за майбутнім”? – тому що, – пояснює пані Віра, – ми усе життя думаємо про майбутнє, про добре майбутнє для своїх дітей. Хоча – трактувати можна як завгодно, асоціації з цього приводу допускаю абсолютно будь-які.

Зверніть увагу: саме цій людині, Наталці Федорович, ми завдячуємо абсолютно усією інформацією стосовно театру імені О.Кобилянської, в тому числі і своєчасними афішами; тож при нагоді не забуваймо вітатися на вулиці й казати “дякую”:)

Отже, 78 театральний сезон скоро закривається.
НАГАДУЄМО:
18 червня о 17:30 відбудеться відкритий прем’єрний показ вистави “Туга за майбутнім (проста історія)”;

20 та 21 червня о 18:30 – прем’єра вистави “Туга за майбутнім (проста історія)”, а також – закриття 78 театрального сезону.


Tags: , ,