Фестиваль ЗАХІД 2011, як це було


Фестиваль “ЗАХІД” цього року проходив 19-21 серпня в с.Родатичі за 30 км від Львова на базі «Сонячна галявина».
На фестивалі було дві сцени – головна музична та мала поетична.

Музична програма фестивалю – явно сильна сторона (порівнюючи з іншими українськими фестивалями цього фестивального сезону), концерти закінчувались досить пізно (для прикладу the ВЙО завершили свій виступ майже о 5:00) і люду було до кінця досить багато, але, на жаль, ця сторона – єдина позитивна.

Було досить багато мінусів і недоробок з боку організаторів фестивалю в плані організації:

1. Обіцяні безкоштовні автобуси від залізничного вокзалу при наявності квитка на фестиваль (це навіть зазначено на офіційних програмках), котрі мали б доставляти до території проведення фесту, були відсутні. У них виникли якісь проблеми з перевізником – і вирішили всю вину перекласти на нього.
А це відповідь організаторів фестивалю на офіційній групі Вконтакті з цього приводу: «Фестиваль “ЗАХІД” festival» – Хочемо наголосити ще раз – організатори фестивалю не відповідали за організацію чи забезпечення наметових містечок а також транспорту; ми не є логістами чи власниками землі.

2. Про наметове містечко; можна було поселитися в безкоштовному (де була обіцяна вода та дрова), вода була в автомобільній цистерні і подавалась через декілька кранів, а ось обіцяних дров не було, а також не було жодного туалету (зрозуміло, що більшість відвідувачів ходили по «нужді» в ліс, котрий був поряд). Найближчі біо-туалети знаходились біля головної сцени і їхня кількість теж не порадувала (10 перед сценою для «смертних» і дві за сценою для всіх з бейджиками).
Також було платне (30 грн за 3 дні фестивалю) наметове містечко, де мали б бути душі, туалети, вода; вони були – це три дерев’яних сільських туалети, один літній душ та один кран з водою. І до них всіх були такі черги, що люди прочитували по 80 сторінок улюблених книг!

3. Окремо потрібно згадати про фестивальну охорону.
Як на зовнішній вигляд, так і за манерою поведінки вони мало чим відрізнялись від футбольних хуліганів: лускання зернят на реєстрації і випльовування лушпиння в сторону люду (серед котрих був особисто), вислови в стилі «стапе» перед тим, як провести обшук (без перебільшення); переглядали вміст рюкзаків та сумок, і до того всього «пробивали» по кишенях в міліцейському стилі; дозволяли собі грати м’ячем для регбі біля входів на фестиваль незважаючи на перехожих. Також були інциденти охорони з відвідувачами, особисто був присутній при жорстокому поводженні декількох охоронців, котрі виводили хлопця з території фестивалю (за словами очевидців йому переломили руку).
На запитання що сталося – мені погрозливо сказали займатися своїм ділом і не встрявати. Звернувшись до міліції (котрих можна було на пальцях перелічити), мені сказали, що самі хочуть дізнатись що тут відбувається і хочуть про це переговорити з головним організатором, але той на зв’язок так і не вийшов.
І це не поодинокий випадок, Вконтакті ще є приклади від відвідувачів.

4. Виникли проблеми з онлайн квитками. В перший день не хотіли за ними пускати на фестиваль – через відсутність кодів проданих квитків, хоча через деякий час почали запускати люд.
Також не сподобалось – щоб отримати бейджик «Преса» потрібно було особисто зустрітись з головним організатором фестивалю Яковом Матвійчуком, а це не мало не багато – чекали на цю зустріч аж до 15:00.

Розваг на фестивалі, окрім музики, було не так і багато – постріляти з пневматичної зброї в трьох тирах, постріляти з луків та піднятись по надувному скалодрому; звісно, що все це небезкоштовно.
Поруч з фестивалем розташовані два приватні озера зі встановленими табличками на березі – що вилов риби та купання заборонено, але в той же час за купання брали 5 грн/чол.
З погодою пощастило, всі три дні стояла спека, тільки вночі першого дня пішов невеличкий дощ. Природа навколо досить чудова, сосновий ліс, озера.

Дивимося як це було:


Ведучий фестивалю М’яч Дредбол – виходив на сцену на милицях (отримав травму до початку фестивалю, його участь на фестивалі до кінця була під питанням), а також засновник і вокаліст гурту Ворст (м. Рівне).


Lюк-дует


Ot Vinta


the ВЙО


Брем Стокер


Гуцул Каліпсо


Димна суміш


Діля та На Відміну Від


Крихітка


Молитва святого отця з фестивальним людом


Народ йде на фестиваль


Оратанія


Охорона шмонає


Серцевий напад


Скеледром


“Слем” (для цього відповідних гуртів більш ніж вистачало)


Тінь сонця


Фани


Флайzzza


Цікаві люди


Ще цікаві люди


Також цікаві люди:)


Цікаві люди!


Далі цікаві


Цікаві і кольорові


Черга до туалету в платному наметовому містечку


Черга до єдиного душа


Черга до єдиного крану з водою в платному наметовому містечку


Черга на реєстрації при вході до фестивалю


Головна сцена

Першого дня виступили – Nameless (м. Тернопіль), my*17 (м. Київ), Механічний апельсин (м. Львів), Фіолет (м. Луцьк), Ті, що падають вгору (м. Тернопіль), Обійми дощу (м. Київ), Мерва (м. Рівне), Брем Стокер (м. Рівне), Квадраджесіма (м. Київ), Димна суміш (м. Київ), Юркеш (м. Київ), Діля та На Відміну Від (м. Київ), Оркестр Че (м. Харків).
Наступного фестивального дня – КоляSKA (м. Івано-Франківськ), Орандж (м. Тернопіль), Серцевий напад (Чернівці-Луцьк), Оратанія (Львів), Холодне сонце(м. Тернопіль), O.Torvald (м. Київ), Крихітка (м. Київ), Флайzzza(м. Луцьк), КораЛЛі (м. Івано-Франківськ), Ot Vinta (м. Рівне), Lюк-дует (м. Харків), the ВЙО (м. Кобеляки).
В заключний третій день – Троя (м. Київ), Моноліт (м. Шостка), TerraKod (Білорусь), K 402 (Львів), Камо Грядеши (м. Київ), Ворст (м. Рівне), Los Colorados (м.Тернопіль), Фліт (м. Івано-Франківськ), Гуцул Каліпсо (м. Чернівці), Тінь сонця (м. Київ), Sciana (Білорусь), Роллікс (м. Херсон), Мертвий Півень (Львів-Харків-Київ).

фото і текст –
Ігор Курик,
Олександр Динисюк

Варто відмітити, що журналісти лиш приїхали з угорського фестивалю «Сігет», котрий просто ідеальний – “як в музичній програмі, інфраструктурі, організації, так і у відношенні до відвідувачів”.


Tags: ,