З 1 жовтня потяги з України знову підуть через Придністров’я

Керiвники залiзниць України та Молдови пiдписали угоду про вiдновлення з 1 жовтня руху пасажирських потягiв через територiю невизнаної Приднiстровської Молдовської республiки.

Домовленостi про це було досягнуто пiд час зустрiчi гендиректора держпiдприємства “Залiзниця Молдови” Iллi Цуркана та гендиректора “Укрзалiзницi” Михайла Костюка, повiдомили “Iнтерфаксу” в прес-службi Молдовської залiзницi.

Тимчасова угода набуває чинностi з 1 жовтня 2010 року й дiятиме до 31 грудня 2012 року.

Згiдно з цим документом, з 1 жовтня вiдновлюється рух через Приднiстровський регiон пасажирських потягiв 65/66 Москва – Кишинiв, 595/596 Москва – Кишинiв, 51/52 Саратов – Варна i 642/641 Кишинiв – Одеса, а також рух транзитних вантажних потягiв на приднiстровськiй дiлянцi залiзницi.

Як зазначається в повiдомленнi, “населення з двох берегiв Днiстра давно виступає за вiдновлення руху потяга Кишинiв-Одеса, який є головним сполучним транспортом мiж Кишиневом, Тирасполем i Одесою ще з радянських часiв”.

Як повiдомлялося, рух 40-кiлометровою приднiстровською дiлянкою шляху Молдовської залiзницi було припинено в березнi 2006 року пiсля того, як невизнана влада регiону захопила локомотиви та дизель-поїзд, що належали “Залiзницi Молдови”.

Суперечки навколо розподiлу власностi стали каменем спотикання мiж Кишиневом i Тирасполем. Колишня комунiстична влада Молдови у 2006 роцi повнiстю припинила рух потягiв через Приднiстровський регiон, направивши всi потяги на схiд через пiвнiч Молдови. Це призводило до збiльшення шляху майже на 500 км i додаткових витрат.

Вiдновлення руху потягiв через Приднiстров’я стало можливим пiсля неформальної зустрiчi прем’єр-мiнiстра Молдови Влада Фiлата з лiдером Приднiстров’я Iгорем Смирновим пiд час футбольного матчу в Тирасполi. Минулого тижня уряд Молдови також ухвалив рiшення дозволити транспортування вантажiв через приднiстровську дiлянку залiзницi. В Тирасполi позитивно сприйняли це рiшення, а також вiдновлення руху потягiв через приднiстровську дiлянку залiзницi. В адмiнiстрацiї Приднiстров’я вважають це “першим кроком до зняття економiчної блокади регiону”.

Над вирiшенням проблеми вiдновлення руху потягiв через Приднiстров’я протягом року працювали мiжнароднi експерти в рамках програми зi змiцнення заходiв довiри мiж Молдовою та Приднiстров’ям.


Tags: , ,