Я все ще вірю, що Орфей співає

Літературний вечір з такою назвою відбувся сьогодні о 15:00 в Обласній науковій бібліотеці.

Ґеорґ Дроздовський народився 21 квітня 1899 року у Чернівцях, де і пройшли його дитячі та юнацькі роки. Родина його займала квартиру по вул. Новий світ, 16 (тепер вул. Шевченка) – якраз на її перетині з вул. О.Кобилянської.

Драматичним зламом у біографії письменника, як і в житті багатьох інших буковинців німецької національності, стало примусове переселення «додому, в рейх», яке було проведене в 1940 р. Не можна без хвилювання читати його спогади про мить розставання з рідною землею: «… віднині це місто було втрачене для нас назавжди, а з ним і стара Австрія».

Після краху гітлерівського режиму письменник поселився у Клаґенфурті, старовинному австрійському місті, яке чимось нагадувало йому Чернівці.

Ґеорґ Дроздовський здобув любов і популярність читачів уже в повоєнний час.
Але творчий шлях його починався у рідних Чернівцях, де в 1934 році вийшла його перша поетична книжка з невибагливою назвою «Вірші».

В 1984 році побачила світ книга прози Ґ.Дроздовського «Тоді в Чернівцях і довкола. Спогади старого австрійця». Це книга про Буковину, про те, якою вона запам’яталася письменникові.
У 29-ти невеличких розділах книги письменник колоритно змальовує тодішнє повсякдення у його найрізноманітніших проявах. Він цікаво й дотепно, а часом і з сумом за втраченим переповідає пам’ятні події, веселі бувалиці, міські історії та анекдоти, викликаючи сміх і сльози, забуті спомини і вічно живу ностальгію.

Знаний у краї науковець і перекладач Петро Рихло переклав книгу «Тоді в Чернівцях і довкола» на українську мову, і в 2001 році вона вийшла друком у видавництві «Молодий буковинець».

Почесний гість заходу – Петро Рихло, доктор філологічних наук, викладач кафедри зарубіжної літератури ЧНУ, який присвятив себе дослідженням німецькомовної літератури Буковини.

Петро Рихло

Читав деякі поезії Ґеорґа, а також уривок з прози

Унікальна перша збірка віршів письменника, видана в Чернівцях у 1934 році. Це чи не єдиний у світі екземпляр (з приватної колекції пана Петра).

Подаровані Петром Рихлом бібліотеці книги

Літературний вечір супроводжувала книжково-ілюстративна виставка, на якій були представлені ексклюзивні видання творів Ґ.Дроздовського з приватної колекції Петра Васильовича Рихла, де на особливу увагу заслуговує унікальна перша збірка віршів письменника, видана в Чернівцях у 1934 році. Це чи не єдиний у світі екземпляр.


Tags: , ,