www.byut.com.ua: Суд встановив, що голосувати вдома можна лише з медичною довідкою. ОНОВЛЕНО: а у ЦВК про це нічого не чули

Пряма мова:

16:37
Апеляційний адміністративний суд міста Києва сьогодні ухвалив рішення, яким встановив, що голосування на дому має відбуватись виключно з підтвердженням медичною довідкою. Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

Про це повідомив представник кандидата на посаду Президента Юлії Тимошенко у судах Валерій Писаренко, зазначивши, що таким чином суд поставив крапку у спорі щодо можливості фальсифікацій виборів при голосуванні на дому.

«У зв’язку з цим будь-які спроби здійснювати голосування за межами виборчих дільниць без підтвердження медичною довідкою є фальсифікацією виборів, і такі дії будуть кваліфіковані згідно з Кримінальним кодексом України», – сказав він.

Валерій Писаренко також повідомив, що сьогодні відповідне рішення суду буде доведене до всіх кандидатів на посаду Президента, спостерігачів і членів виборчих комісій. Писаренко також наголосив, що буде встановлено жорсткий контроль за виконанням рішення суду.

Як відомо, раніше міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляв, що за виявленими сфальшованими заявами про голосування вдома відповідно до чинного законодавства встановлена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років. Також міністр повідомив, що вже виявлені 6400 сфальшовані заяви про голосування на дому.

*******************

Так, членам ДВК нудьгувати не доведеться: списки тих, що голосуватимуть удома, тепер потрібно ретельно вичистити від тих, що не мають довідки. А ще – потрібно УСІМ членам ОВК та ДВК країни терміново довести новий порядок голосування удома. І – потрібно, щоб усі це за ніч зрозуміли, а завтра – забезпечили законний перебіг виборів.
Хтось, може, через це й проголосувати не зможе: адже думав, що можна просто заяву написати, а довідки не потрібно. А тепер без довідки – ніяк; але ж її уже нема коли отримувати!
Так, змінювати правила гри навечір перед виборами – це не жарти.

Ой, будуть завтра непорозуміння на дільницях …

А у ЦВК станом на 18:00, стверджують “подробиці”, про це нічого не чули:
В ЦИК по состоянию на 18:00 сегодняшнего дня не поступало ни одного судебного решения или постановления о том, что для голосования нужна медицинская справка. Об этом сообщил глава Комиссии Владимир Шаповал.

В свою очередь, член ЦИК Михаил Охендовский отметил, что на некоторых информационных сайтах распространяется информация со ссылкой на одного из народных депутатов, что якобы Киевский апелляционный административный суд сегодня принял решение, что к заявлению избирателя с просьбой предоставить право проголосовать на дому, необходимо прилагать медицинскую справку.

“На начало заседания ЦИК ни одно подобное решение в Комиссию не поступало. Закон не дает оснований требовать у избирателей к заявлению о голосовании дома каких-либо документов, в т.ч. и медицинских справок”, – сообщил он.

Ще й, кажуть, це рішення суду стосувалося якогось конкретного випадку, а не усієї України


Tags: