Жінки і квіти Анатолія Житарюка

В Чернівецькому художньому музеї відкрилася виставка відомого буковинського художника Анатолія Житарюка. Виставку було відкрито напередодні жіночого свята 8 березня, і тому символічною є її назва – «Жінки і квіти».

Анатолій Житарюк народився в с. Новоселиця Кельменецького району Чернівецької області 27 травня 1952 року. В 1970 році закінчив Чернівецьке художньо – ремісниче училище № 5 (нині – Чернівецьке вище професійне художнє училище), у 1977 році закінчив художньо – графічний факультет Одеського педагогічного інституту.

Образотворчим мистецтвом активно почав займатися з 1990-х років. Неодноразово брав участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних, закордонних виставках та пленерах образотворчого мистецтва (Франція, Італія, Польща, Австрія, Румунія). Творчі роботи митця зберігаються в Чернівецькому художньому музеї та в приватних колекціях в багатьох країнах світу.
На виставці презентовано 26 робіт автора, виконаних в техніках акварелі, пастелі та олійного живопису. Оригінальна творча манера автора привернула широку увагу культурної громадськості міста. Привітати митця з відкриттям першої персональної виставки в Чернівцях завітали колеги, друзі, представники громадсько-культурних організацій та творча молодь міста.

Його картини надзвичайно емоційні та відверті. Творчості митця притаманний постійний пошук форми для вираження змісту. За його словами, «в реалістичній , «фотографічній» манері може працювати кожен художник, але для самовираження та реалізації власного творчого шляху потрібно щось інше».

Більшості робіт автора, представлених в даній експозиції, притаманна стилізована геометризація. Надзвичайно цікавими є вільні від формалізму та класичної «солодкості» натюрморти пана Анатолія. Напевно, цьому сприяє індивідуальний підхід митця до написання натюрморту. Композиція створюється подумки, без реального її бачення, і вже потім іде робота над колірним вирішенням та остаточним композиційним складом.

Цикл робіт художника присвячений красі та неповторності оголеного жіночого тіла. Автор не просто зображує оголену жінку, він наповнює картину змістом чуттєвості, пластичності руху, проявами справжніх почуттів та любові до жіночого начала.

Виставка експонується до 14 березня, і тому всі справжні шанувальники мистецтва мають можливість відвідати надзвичайно цікаву експозицію знаного буковинського художника. Повірте, її дійсно варто побачити.

(c) Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , , , ,