Виставка Олени Чорногуз у Художньому музеї

Справжнє свято мистецтва відбулося у середу 20 січня в Чернівецькому художньому музеї. Виставку своїх останніх робіт презентувала знана буковинська мисткиня Олена Чорногуз.

Виставка складається з 30-ти робіт, 27 з яких – твори художнього текстилю, а ще 3 роботи представлені у техніці живопису на склі. Зауважимо, що всі текстильні роботи, презентовані на даній виставці, були створені мисткинею протягом 2009 року.

Надзвичайна працьовитість пані Олени відома усім, хто з нею знайомий. Бажання та, скоріше, необхідність творити, переважає всі інші сторони життя видатної буковинки, яка подолала на своєму життєвому та творчому шляху багато перепон. «Пам’ятаю Олену ще з тих часів, коли вона починала з сувенірів-ляльок. Вже ті її сувеніри нагадували собою справжні твори мистецтва, а пізніше, з кожною виставкою, вона не переставала дивувати мене своєю безмежною фантазією», – висловив свої почуття відомий художник-ювелір Костянтин Кравчук.

Кожна виставка Олени Чорногуз – це щось принципово нове. Або колористика творів, або творчий напрямок. Особливо це стосується її художнього текстилю, або, як деякі фахівці називають ці твори, «міні-гобеленів». «Завжди із задоволенням іду на виставку Олени, адже кожного разу маю змогу побачити щось нове, отримати нові позитивні емоції», – поділився враженням «аксакал» буковинського декоративно-ужиткового мистецтва Іван Снігур.

Неможливо не згадати й те, що авторська техніка пані Олени є справді унікальною. І дійсно, аналогів цій техніці немає ані в Україні, ані в Європі. Її роботи мають значний попит і майже не затримуються вдома або в майстерні. Твори відомої буковинки зберігаються у приватних колекціях в Канаді, США, Австралії, Ізраїлі, Польщі та інших країнах. Саме тому можливість відвідати персональну виставку мисткині вже є своєрідним позитивом, адже іншої нагоди побачити ці роботи фактично може і не бути.


_______________________________________________

Олена Чорногуз завжди асоціювалася з Буковиною і вважалася справжньою буковинкою не зважаючи на те, що її гобелени для Буковини не є традиційними. Достатньо згадати слова відомої буковинської поетеси Галини Тарасюк: «Дивно, але такі нетрадиційні, навіть без національних елементів чи натяків на них гобелени Олени Чорногуз дихають Буковиною, пахнуть і світяться Україною».

Мисткиня є членом Національної спілки художників України і спілчани дуже тепло озиваються про творчість колеги, відзначають її працелюбність та професіональне відношення до створення власних робіт. «Коли б і де б не відвідав виставку Олени Чорногуз, завжди відчуваю справжній високий професіоналізм», – сказав під час відкриття Заслужений художник України Володимир Санжаров.


_____________________________________________

Якщо вас зацікавила непересічна особистість Олени Чорногуз та її творчість, обов’язково відвідайте виставку пані Олени в Чернівецькому художньому музеї до 14 лютого. Впевнений – не пожалкуєте і отримаєте справжнє задоволення від того, що побачите.

Альберт Комарі, старший науковий співробітник. Чернівецького художнього музею [artmuz_nv@ukr.net]


Tags: , , , ,