Розквітайте і квіти, і доля!

15 січня 2010 року у приміщенні Чернівецького художнього музею було відкрито виставку «Розквітайте і квіти, і доля!», присвячену Дню Соборності України. Вона репрезентує творчість майстрів сучасного декоративно-ужиткового мистецтва Буковини у різноманітних його проявах. Експозиція складається із 59 робіт, це вироби із дерева, шкіри, вовни, різних видів металу, каміння. Вони репрезентують різні види буковинського декоративно-прикладного мистецтва: ткацтво, художню обробку шкіри, дерева, металу, ювелірне мистецтво.

Ткацтво на виставці представлене роботами двох талановитих майстринь – Давиденко Зої (1925 р. н.) та Француз Олени (1925 р. н.), що зробили вагомий вклад у розвиток ткацтва на Буковині у ІІ пол. ХХ ст.. Їх діяльність була звернена до вивчення буковинського народного мистецтва, традиційного місцевого килимарства та заклала неабияке підґрунтя для подальшого розвитку художнього ткацтва. Вони звертаються до джерел народної орнаментики і використовують її елементи у власних килимах, тайстрах, доріжках. Їх роботи вирізняються вміло підібраною колірною гамою і використанням не лише гладкого, а й петельчастого ткацтва (роботи Француз О.).
Вмілим володінням технікою інкрустації металом відзначаються твори випускника Вижницького училища прикладного мистецтва Ковалюка Степана (1935 р. н.). Для творів майстра характерне використання геометричних мотивів у поєднанні із рослинними.

Ювелірне мистецтво Буковини представлене майстерно виконаними роботами М. Руснака, О. Жаркова, І. Салевича.

Панівне місце у творчості Руснака Манолія (1945 р. н.) відводиться стилю модерн, використовуючи засоби стилізації та, майстерно володіючи різноманітними матеріалами, майстер створює яскраві самобутні твори, в яких пластичні, м’які, тонкі лінії створюють неповторну красу.
До традицій давньоруського мистецтва та використання технік зерні, емалі, філіграні звертається у своїй творчості Жарков Олександр (1945 р. н.).

Цікавим та своєрідним є гарнітур, що належить до раннього періоду творчості відомого буковинського скульптора Салевича Івана (1960 р. н.).
Привертають увагу шкіряні вироби, виконані Косарєвою Ніною (1947 р. н.), в стилістиці яких тісно переплелися традиції та сучасність.

Виставка є підтвердженням того, що буковинське декоративно-ужиткове мистецтво має тісний зв’язок із українським народним мистецтвом і є невід’ємною частиною загальноукраїнської культурної спадщини.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш музей і ознайомитись з унікальною та цікавою експозицією. Виставка буде працювати до 8 лютого 2010 року.

Ольга Денисова
зав. відділом декоративно-ужиткового мистецтва
Чернівецького художнього музею


Tags: , , ,