Виставка художньої вишивки родини Батаєвих

У вівторок, 8 грудня, у виставковій залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилася виставка родини Батаєвих, яка вже достатньо відома на Буковині серед майстрів художньої вишивки. Свої твори експонують Олександра та Людмила Батаєви, донька та мати, постійні учасниці традиційного проекту «Вишиваний дивотвір», організаторами якого є Чернівецький обласний художній музей та мережа салонів-магазинів «Санта».

Організація цієї виставки є для художнього музею безпрецедентною. Справа у тому, що під час VII «Вишиваного дивотвору», який проходив у травні цього року, художнім музеєм було встановлено заохочувальну премію у вигляді можливості провести персональну виставку протягом двох тижнів до кінця року. І премію отримали Олександра та Людмила Батаєви, чиї твори вирізнялися з поміж інших професійним виконанням та неординарністю сюжетів.

«Я вже давно мріяла про власну персональну виставку, де будуть представлені мої картини, як вишиті, так і намальовані. Що ж, з вишитими картинами склалося. Тепер будемо підвищувати планку», – поділилася враженнями Олександра Батаєва.

Зробимо невеличкий екскурс в історію… Коли відкривалась перша виставка «Вишиваний дивотвір», що згодом стала однією з візитних карток Чернівецького обласного художнього музею, Олександра не могла повірити, що її роботи відібрали для експозиції. Тоді були представлені 4 її картини циклу «Пори року». Приблизно в той же час вишивкою почала захоплюватися і мама Олександри, Людмила. Потім були наступні виставки «Вишиваного дивотвору», де Олександра із мамою приймали участь вже удвох. Олександра щиро раділа, коли за свою дебютну роботу «Старе місто» її мама отримала відзнаку. В них різні смаки, вони ніколи не обирали однакові сюжети, тому й їхні картини абсолютно різні. Олександрі подобається використовувати тканини різної щільності та переплетіння, вона любить працювати з кольоровими канвами, нашивати зверху декоративні шви різними нитками (хлопок, шовк, металік, меланж тощо), нашивати бісер, паєтки, ґудзики. Її мама обирає пастельні дизайни, їй подобається вишивати жіночі обличчя та дітей. Для Людмили Батаєвої донька – суворий критик, але вона мужньо відстоює свою точку зору і в цьому творчому тандемі постійно народжуються нові та гарні твори.

«Олександра – надзвичайно цікава і талановита молода майстриня. Не зважаючи на свій вік, вона має значний авторитет серед майстрів художньої вишивки. Вона встигла себе зарекомендувати і в якості педагога. Достатньо згадати її дебютний майстер-клас, який вона проводила під час закриття цьогорічного «Дивотвору», – каже одна з організаторів та автор цього проекту Одарка Кучерява.

На виставці експонуються 23 вишитих картини та чотири серії новорічних прикрас для ялинки. Всі, кому цікаві оригінальні вишиті роботи двох чернівецьких майстринь, зможуть відвідати «Виставку вишитих картин» Олександри та Людмили Батаєвих у художньому музеї до 20 грудня.

Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , ,