Чернівецькі ВУЗи у рейтингу за середнім балом ЗНО вступників 2010 року

Тексти.орг.уа вже досить давно представили свій рейтинг ВУЗів України, оформлений у вигляді інтерактивної таблиці.
Звичайно, це не повноцінний рейтинг, параметр для ранжування лише один: середні бали ЗНО вступників; тобто це такий собі список ВУЗів, який показує куди вступають з більшими (в середньому) балами, а куди з меншими.
Весь рейтинг, інструкція до інтерактивної таблиці, усі пояснення – Де в Україні знаходяться найкращі університети? (Інтерактивна візуалізація від ТЕКСТИ.org.ua);

ми ж відмітимо кілька моментів стосовно наших ВУЗів.

1. Абітурієнти з найвищим балом (167.18) вступають до БДМУ – 25 місце у загальному рейтингу;
разом з тим, 7 медичних ВУЗів попереду нашого у загальному рейтингу – у тому числі й Львівський (5 місце), Вінницький (9 місце), Івано-Франківський (14 місце), Тернопільський (15 місце) медичні університети.

2. Рейтинг ВУЗів Чернівців загалом виглядає наступним чином (число попереду назви – місце у загальному рейтингу, праворуч – середній бал ЗНО, який визначає це місце):


__________________________________________
3. Найменш популярні ВУЗи у Чернівцях –
«Економіко-правничий інститут, м.Чернівці» ПВНЗ «Західноукраїнський економіко-правничий університет» – конкурс минулого року був 0,1 заяв на місце, усього було подано 6 заяв (не надто популярний ВУЗ; за кількістю заяв – треті з кінця по Україні).
Буковинський університет, ПВНЗ – 0.37 заяв на місце, подано 218 заяв;
Буковинський університет у цьому рейтингу взагалі неприглядно виглядає – 340 місце в загальному рейтингу, і величезний відрив від усіх інших ВУЗів у Чернівцях.

4. Найдешевша середня вартість навчання минулого року у Чернівцях –
«Економіко-правничий інститут, м.Чернівці» ПВНЗ «Західноукраїнський економіко-правничий університет», середня вартість навчання 6600 на рік;
Буковинська державна фінансова академія – 6900 на рік.

5. Найбільший конкурс на державні місця –
Буковинський державний медичний університет, 15,49 заяв на одне місце;
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, 8,43 заяви на місце (майже удвічі менше, ніж у БДМУ; недалеко – ЧТЕІ КНТЕУ 7,81, БДФА 7,06).

6. Найбільший загальний конкурс –
Буковинська державна фінансова академія, 3,37 заяв на місце;
Буковинський державний медичний університет, 2,09 заяв на місце.

7. на 433 місці (п’яті з кінця) у загальному рейтингу є така цікава назва як
Навчально-консультаційний центр Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у м.Новодністровську – середній бал 144.15, 0,17 заяв на місце, усього 25 заяв.

Звичайно, це не повноцінний рейтинг – і пунктів у переліку його необ’єктивності було б значно більше, ніж сім; з іншого боку – досить цікава інформація.
Мабуть, Тексти робитимуть такий рейтинг щорічно – вже за кілька місяців матимуть дані для цьогорічного рейтингу, цікаво буде порівняти з минулорічним і подивитися що змінилося за цей рік.


Tags: