Володимир Старик “Від Сараєва до Парижа. Буковинський interregnum 1914-1921” / “Між націоналізмом і толерантністю”

Сьогодні, 25 травня 2009 року у конференц-залі Українського Народного Дому відбулася презентація вже знаної та такої, що встигла викликати неабиякий читацький інтерес і активні дискусії-обговорення, книги Володимира Старика “Від Сараєва до Парижа. Буковинський interregnum 1914-1921” / (друга частина) “Між націоналізмом і толерантністю“.
Видавництво “Прут”, 2009 рік.

Одразу слід відмітити гарну новину – на відміну від попередньї книги Автора (у співавторстві із О.Добжанським) “Бажаємо до України“, презентована сьогодні “Від Сараєва до Парижа. Буковинський interregnum 1914-1921” / “Між націоналізмом і толерантністю” є в продажу у книгарнях міста (зокрема, в “Українській книзі” на Центральній площі).

Друк книги здійснено за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”; співфінансування друку книги надала Чернівецька обласна державна адміністрація в рамках Комплексної програми розвитку інформаційної та видавничої галузі Чернівецької області.

500 примірників було безкоштовно передано до бібліотек області, із них 350 – до шкільних. Наталя Павлівна, представник асоціації вчителів історії, відмітила беззаперечну перевагу такого викладення історичного матеріалу – адже жива, ілюстрована, чудово оформлена інформація значно легше і приємніше сприймається школярами, викликає живий інтерес.

Володимир Старик охоче розповідає про тривалий творчій шлях, що передував виходу книги.

“Чому русини стали саме українцями?” – задався питанням пан Старик і дав ґрунтовну на нього відповідь у своїй книзі; Автор представив у своїй праці національну генезу Буковинських земель, становлення і розвиток так званих “національних проектів” (хоча таке формулювання і викликало деякі запитання та навіть заперечення).
Василь Мефодійович Ботушанський навіть назвав пана Старика “націоналістом-інтернаціоналістом”, “який не пропагує ворожнечу і неприязнь – а кінцевою метою якого є толерантність”.

Володимир Старик про ілюстровану частину книги – світлини, прінти тогочасних газет, поштівки (багато зображень надав пан edward_tur зі спільноти gr_czernowitz)

Пан Ігор, дизайнер; чудовий зовнішній вигляд книги – його заслуга.

Василь Опанасович, представник видавництва “Прут”, поділився технічними моментами видавничої справи – і запевнив, що книга “Від Сараєва до Парижа. Буковинський interregnum 1914-1921” /  “Між націоналізмом і толерантністю” виконана на найвищому рівні.
“Було дуже важко віддрукувати такі ніжні відтінки – щоб аркуші не відрізнялися один від одного”, – поділився пан Василь.
Але в результаті – отримали надзвичайно якісне видання, як за змістом, так і за виконанням.

Мати Володимира Старика також взяла участь у презентації

Ось, власне, пояснення оцієї “подвійної” назви – справа в тому, що книга є двосторонньою: з одного боку – ілюстрований матеріал і назва “Від Сараєва до Парижа. Буковинський interregnum 1914-1921”; з іншого боку – текстова частина під назвою “Між націоналізмом і толерантністю”.

В цілому – презентація зібрала в конференц-залі Українського Народного Дому цікавих людей, найкращих фахівців; відповідно – не могла не пройти цікаво, динамічно, піднесено, емоційно.
Пан Ботушанський, правда, після офіційної частини показав кілька папірців (дістав із внутрішньої кишені піджака) із різними фаховими зауваженнями – але сказав, що обговорювати ці моменти в такий день не варто; що то вже “іншим разом”, у вузькому колі в процесі тематичного обговорення.

УСІ БЕЗ ВИКЛЮЧЕННЯ присутні зійшлися на тому, що видання такої книги – неабияка подія для історіографії; “такої книги з історії Буковини в Україні ще не було, – стверджує пан Добжанський. – Це великий успіх, велика праця, велике надбання!”

Залишається лише побажати панові Старику пошвидше видавати другий том фундаментальної праці (перший – вже згадана “Бажаємо до України), і не зупинятися на досягнутому: писати, писати і ще раз писати!
І – величезна вдячність Авторові за презентований редакції Буковина online примірник із автографом!


Tags: , , , ,