Мистецтво ексклюзиву Володимира Конєва

«Мистецтво ексклюзиву» – саме таку назву носить персональна виставка Володимира Конєва, яка до 30 липня експонується у Чернівецькому художньому музеї. Напевно, це – найграндіозніша імпреза визнаного майстра у рідному місті, адже пан Володимир, відомий більшості шанувальників мистецтва як неперевершений майстер фотографії, презентував на даній виставці не тільки свої фотороботи, а й живопис по фотографії і власне самий живопис. Як зазначив автор, його творча робота складається з певних періодів, протягом яких він приділяє увагу одному з вищеназваних видів мистецтва. І саме тому у репрезентованих роботах Володимира Конєва чітко просліджується певна циклічність і, якщо можна так сказати, «серійність».

Експозиція поділена на дві частини, кожна з яких розташована у окремій виставковій залі. Живопис по фотографії та живопис експоновані у більшому приміщенні. Там можна побачити 46 робіт митця, кожна з яких привертає увагу відвідувача фантазією та індивідуальним баченням автора чарівності і святості жіночого начала. «Жінка – це в першу чергу матір, яка дає життя. Цей дар надає їй особливого, домінуючого значення у житті», – стверджує пан Володимир.

Жінка – ось головна постать цієї імпрези. Краса та мудрість, вічна молодість та легкість – ось що притаманне кожній жінці, що дивиться на нас із робіт автора. В Жінці сконцентровані усі відтінки почуттів, уся гамма кольорів Всесвіту. За словами кандидата філологічних наук, поетесси наталі Куконіної, «Жінка у творчості майстра Конєва є втіленням Душі Природи, а її жіночий талант і властивість дарувати життя підкреслюється ним завжди». Жіночі образи, створені митцем, надзвичайно мелодичні, граціозні, загадкові та динамічні. Вони гармонійно трансформуються з одних кольорів та форм у інші, з минулого у сучасне, із сучасного у майбутнє.

У іншій виставковій залі презентовані 35 фоторобіт митця. Крапельки води на оголених жіночих персах, відблиски сонця і блукаюча тінь на граціозних вигинах жіночого тіла, легка спадаюча шаль на спокусливих плечах або стегнах – усе це на фотографіях Володимира Конєва перетворює звичаних жінок на справжніх Богинь. Ось Афродіта лежить на пляжі, щедро прикрашена скарбами моря, ось німфа ніби пливе у повітрі, а ось і Венера граціозно йде облаками… Той, хто не бачив цього, не зможе собі уявити безтямної закоханності художника у Жінку. Саме тому автору і вдається відкрити в кожній жінці з його робіт саме ті грані, ті риси, стан душі та виразність погляду, про які й вона сама гадки не має.
«Кожен виразний жест, кожен вигин тіла жіночих фотомоделей Володимира Конєва стає формулою чуттєвості та еротизму» – саме так висловився київський мистецтвознавець Галина Скляренко. Експозиція демонструє нам дар, який митець отримав від Всевишнього і яким пан Володимир володіє сповна – бачить в оточуючому світі дивне та прекрасне. В цьому ви зможете переконатись, якщо відвідаєте персональну виставку Володимира Конєва «Мистецтво ексклюзиву», яка експонуватиметься у Чернівецькому художньому музеї до 29 червня.

Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею

В. Конєв – учасник республіканських, національних та міжнародних фотовиставок. Серед них:
1991 р. – виставка «Мистецтво фотографії», м. Москва (ВДНХ, павільон «Радянський друк»)
1995 р. – міжнародна фотовиставка «Фотосвіт-95», м. Москва
1997 р. – персональна виставка «Improvisation for friends», Австрія (Galerie in Alcatrz, Hallein Osterreich)
1998 р. – Місяць фотографії у Братиславі, виставка «Українська фотографія 90-х років», м. Братислава (Словакія)
1999 р. – міжнародний проект «Меридіан серця», м. Київ (Український дім)
2002 р. – персональна виставка «Заповнюючи свій простір», м. Київ
Численні персональні виставки у м. Чернівці, Київ, Кишинеу, Москва


Tags: , , ,