Чернівецька «Свобода» активно підтримала заходи з нагоди 20-го ювілею «Червоної Рути»

17 вересня в Чернівцях біля музею Володимира Івасюка з 18 години розпочалися офіційні заходи з нагоди 20-річного ювілею від першого фестивалю «Червона Рута». Чернівецькі свободівці вирішили активно підтримати цей захід. Оскільки міська організація за останні дні проводила низку молодіжних заходів, то принагідно активісти «Свободи» повідомляли про проведення біля музею Івасюка офіційного відкриття Фестивалю «Червона Рута».

Як зазначив Керівник міського Штабу ВО «Свобода» Назар Горук : «За тиждень проведення свободівцями молодіжної акції «Ровесники Незалежності» свободою зацікавилися величезна кількість молоді, особливо студентів. Знаючи, що 17 вересня близько 18 години біля музею Івасюка розпочнуться вуличні заходи до 20-річчя Фестивалю, свободівці повсякчас повідомляли про це молодь, і говорили, що чернівецька «Свобода» долучиться до цих заходів пройшовши колоною від свого офіса. Ми навіть не сподівалися, що на 17.30 біля нашого офісу для проходу в нашій колоні зберуться крім кількох десятків свободівців, ще близько 70-80 зовсім юних 17-18 річних наших прихильників, яким ми напередодні вручили різні атрибути акції та значки «Ровесники Незалежності».
Колона свободівців та прихильників «Свободи» святковим маршем пройшла від офісу «Свободи» на Шевченка 7 до музею Івасюка і на 18 годину приєдналися до учасників святкового дійства.
Близько 18.30 розпочалися офіційні моменти заходу. Дует «Писанка» разом з присутніми святково заспівав пісню «Червона Рута», далі ведучий Сашко Положинський вміло вів урочисту частину. Спочатку ведучий надав слово директору музею Володимира Івасюка Мирославу Лазаруку, наступною виступила сестра Володимира Івасюка Галина, далі ведучий дав виступити тим, хто започатковував перший Фестиваль «Червона Рута».

Виступаючими було згадано також, що з 2001 року на Буковині фестиваль «Червона Рута» не проводився і, що в чернівецької та буковинської громади є тверде бажання відродити на постійній основі цей Фестиваль в Чернівцях, в рідному місті Івасюка.

Далі велелюдна святкова колона рушила вулицями міста і з співами та духовним піднесенням люди пройшли біля будинку Яремчука, коротко призупинившись та віддавши шану співаку, далі гомінка людська ріка проплила вулицями міста до пам’ятника Буковинському Куреню, віддавши шану українським героям, які поклали життя за Україну. Потім велелюдна колона вулицею Руською рушила до пам’ятника Шевченку, де і продовжилися урочистості з нагоди 20-річчя від проведення першого Фестивалю «Червона Рута».

(c) Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»


Tags: , , ,