Владика Герман – єпископ Чернівецький УАПЦ

Портал “Українська Автокефалія” повідомляє:

Відповідно до рішення Архієрейського Cобору УАПЦ від 26 серпня 2009 року, за яким було призначено єпископа на Чернівецько-Хотинську єпархію, у понеділок 16 листопада, в день памяті Мчч. Акепсима єп., Йосифа пресвітера та Аіфала в м. Києві в храмі Миколи Набережного звершено чин єпископської хіротонії архимандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського.
14-го листопада 2009 року, в день Святих Безсрібреників та чудотворців Косми і Даміана Азійських,у храмі Св.Димитрія Солунського УАПЦ м.Києва відбулось наречення архімандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського. На нареченні були присутня більшість єпископату нашої Церкви. Окрім Предстоятеля в той день у храмі молилися Архиєпископ Уманський Іоан, Архиєпископ Кафський і Готський Петро, Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій, Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон, Єпископ Житомирський і Поліський Володимир. …

Крім того, у публічному доступі:
Слово при нареченні єпископа Германа;

Перше богослужіння єпископа Германа
:

Історія Української Автокефальної Православної Церкви на Чернівецькій землі має довгу і драматичну історію. Колись перший архієрей УАПЦ в її новітній історії зрадив свою паству, і з того часу вона в регіоні фактично перестала існувати. Слава Богу, що змінюються часи, і незбагненним Промислом Господнім на Божу Ниву посилаються нові працівники. І безсумнівно, що рішення Архієрейського собору УАПЦ про поставлення на Чернівецьку кафедру нового єпископа можна вважати історичним. Сам Бог через людей, уже в наші часи, діє найкращим для нас способом. І як уже повідомляла прес-служба Патріархії УАПЦ, нещодавно на високе архиєрейське служіння було обрано архімандрита Германа (Семанчука), який раніше з благословення Предстоятеля виконував послух місцевого обласного Благочинного. Під час останнього засідання Архиєрейського собору увесь єпископат УАПЦ одноголосно затвердив обрання і поставлення на Чернівецький регіон власного єпископа. Архієрейська хіротонія була здійснена у м.Києві 16 листопада 2009 року.

А уже в найближчу неділю, 22 листопада Преосвященний єпископ Чернівецький і Хотинський Герман був урочисто зустрітий своєю паствою. Храм святого Юрія переможця міста Кіцмань зі сльозами на очах парафіян зустрічав тепер свого власного духовного батька і наставника, єпископа своєї рідної української Церкви. Віруючі переконані : Правда Божа завжди перемагає!

Святкова літургія була відправлена при великій кількості народу. Владиці Герману співслужили окрім диякона ще четверо священиків. Храм був переповнений постійними прихожанами, та навіть гостями парафії, які вже з самого ранку квапились встигнути до початку Літургії, щоб не пропустити жодного важливого моменту. Декілька з присутніх цього разу після сповіді удостоїлись запричаститися Тіла і Крові Господа Нашого Ісуса Христа. Відправлена літургія за традиційним чином єпископських служб була сповнена урочистості та величі.

По закінченню богослужіння пролунали взаємні вітання: паства квітами обдарувала свого нового архипастиря, а владика Герман в свою чергу, висловлюючи вдячність за теплий прийом і щирі слова, також виголосив проповідь-настанову, в якій не забувши наголосити на важливості правильного розуміння змісту нинішнього недільного євангельського читання про воскресіння дочки Яіра.

Після Богослужіння, на запрошення настоятеля храму, владика Герман, разом із кліриками та мирянами взяв участь у спільній святковій трапезі.

Редакція нашого сайту щиро вітає Преосвященного єпископа Германа з першрою архієрейською службою, а головне вітаємо усе духовенство та парафіян Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ. Владика Герман – авторитетний та розважливий духовний провідник, який здатний вести за собою народ Божий.

Також варто переглянути:
Єпископ Герман помолився за жертв Голодомору:

28 листопада 2009 року – жалобний день, позначений чорним кольором в календарі не тільки тих українських родин, які втратили в страшних сметрельних жорнах когось із рідних. Нині свічку пам’яті, в знак духовної єдності та солідарності з замученими голодною смертю душами, запалює кожен українець. Як і в багатьох містах та селах України, в Чернівцях, біля каменя, що на розі вулиць Руської та Шевченка, закледеного для побудови меморіального комплексу на честь пам’яті жертв більшовицького режиму, відбулася жалобна акція – молитовне вшанування безневинних жертв Геноциду українського народу в 1932-33 роках.

Окрім офіційних осіб, які представляли державні органи влади – Обласну та Міську ради, участь у молитві взяли також ієрархи, священики та вірні православних церков – УАПЦ та УПЦ КП і Української греко-католицької Церкви, а також всі небайдужі до цієї страшної трагедії, яка ще не одне десятиріччя відлунюватиме гострим болем в серці нашого народу.

Від імені Української Автокефальної Православної Церкви на жалобній церемонії молився преосвященнійший владика Герман – єпископ Чернівецький і Хотинський.

Однак, сумне свято, яке мало б поєднати українців, залишило у віруючих на душі і неприємний осад. Так, владика УПЦ КП Данило отримав резолюцію від самого патріарха Філарета, про те, щоб ні в якому разі не ставати до молитви з єпископом УАПЦ. На щастя, владика Данило, не прийнявши такого «благословіння», закликав до здорового глузду, і все ж таки звершив поминальну службу поруч зі своїм співбратом з УАПЦ.

«Вічная пам’ять, вічний спокій!» – однодушно лунали сьогодні слова з вуст мешканців старовинних Чернівців.

Редакція «Української Автокефалії», як всі українці тут і за кордоном, та всі люди доброї волі, приєднуємося до молитви. Нехай Господь упокоїть душі невинно убитих в Царстві Небесному, а нас живих, нехай визволить від ворожої напасті, і не допустить, щоб ми повторили тяжку долю попереднього покоління!


Tags: , , ,