Вишиваний дивотвір. Урочисте відкриття й нагородження лауреатів конкурсу


У новинах минулого тижня ми вже повідомляли вам про відкриття щорічної виставки «Вишиваний дивотвір» у Чернівецькому художньому музеї. Нагадаємо, що це найбільше на Буковині свято вишивки вже увосьме проходить у «святині» буковинського мистецтва і кожного року збирає найкращих майстринь та майстрів рукоділля нашого краю, а також гостей із сусідніх регіонів.

Як і завжди, програма урочистого відкриття була досить насиченою та надзвичайно цікавою. Проходило відкриття за керівництвом однієї з засновниць цього проекту – пані Одарки Кучерявої, власниці мережі салонів-магазинів вишивки «Санта». Учасники, гості та пересічні шанувальники декоративно-прикладного мистецтва, яких у вестибюлі художнього музею зібралося чимало, мали змогу почути співи колективу Чернівецької обласної Філармонії «Звуки музики» та стати свідками дефіле кількох дизайнерських колекцій одягу за участю дівчат-моделей чернівецького модельного агенства «Рута» (керівник – Наталя Дроздюк).

Традиційно журі виставки-конкурсу виявило переможців у багатьох номінаціях. Призи для лауреатів представили: мережа салонів-магазинів вишивки «Санта», Чернівецький художній музей, Чернівецьке обласне відділення Українського Фонду культури, художній салон (вул. О. Кобилянської), книгарня «Українська книга» та інші партнери цього грандіозного свята.

______________________________________________________

Отже, лауреатами «Вишиваного дивотвору-2010» стали:
Номінація «Благодійність» – Михайло Покиданець
Номінація «Дебют» – Ірина Шалер (наймолодший учасник, серія робіт на морську тематику) та Тетяна Нагайчук
Номінація «Краще художнє оформленя» – Світлана Чернишова (серія «Міські теревені»), Катерина Арич (робота «Польові квіти») та Михайло Мальований (робота «Ісус»)
Конкурс «Кращий ескіз» – Аліса Ванзяк (Чернівецький коледж дизайну та економіки)
Номінація «Стиль і мода» – Марина Шугані (Чернівецький коледж дизайну та економіки)
Номінація «Вишивка гобеленовим швом» – Надія Сапожник
Номінація «Серія робіт» – Алла Кочурова (серія «Українська пісня у вишивці»)
Номінація «Ексклюзив» – Майя Омельченко (робота «Портрет В. Івасюка»), Вікторія Шевцова (годинник) та Сусанна Бугай (сумочка)
Номінація «Живопис буковинських художників у вишивці» – Алла Грипкова (робота «Сонячний день» за мотивами твору О. Приходнюка)
Спеціальний приз від Чернівецького художнього музею – право проведення безкоштовної персональної виставки – Галина Бурсук (бісероплетіння)
Номінація «Гість виставки» + «Ексклюзив» – Олеся Сахро (м. Коломия; роботи, виконані авторською технікою)

Також активну участь у «Дивотворі» взяла викладач Чернівецького коледжу дизайну та економіки пані Любомира Зайцева, яка презентувала на виставці спеціально оформлені стенди

Альберт Комарі,

старший науковий співробітник

Чернівецького художнього музею


Tags: , , ,