Винесена постанова про припинення експлуатації Чернівецького молокозаводу

Чернівецька міськСЕС винесла постанову про тимчасове припинення з 13 листопада експлуатації ВАТ «Чернівецький міський молочний завод». У вогнищевих змивах, відібраних на цьому підприємстві, у ході бактеріологічного дослідження виявлено збудника дизентерії Зонне. У зразках води, відібраних із локального водопроводу підприємства, виявлено перевищення допустимих показників бактерій групи кишкової палички у 100 разів, кишкову паличку виявлено також у змивах з рук та спецодягу працівників заводу. Про це повідомив в.о. головного лікаря міськСЕС Валерій Востріков.
Станом на 12 листопада у місті захворіло 59 дітей, 29 з них госпіталізовано, а решту лікують амбулаторно. Випадки захворювань зареєстровано в 23 дошкільних навчальних закладах міста. Всі діти звернулися до лікарів з ознаками гастроентероколіту. Станом на 13 листопада у 20 дітей виділено збудника дизентерії Зонне.
У ході епідемічного розслідування, яке розпочали 8 листопада, встановлено харчовий фактор інфікування дітей. Для цього було проведено бактеріологічне та вірусологічне дослідження 198 дітей та 159 працівників дошкільних установ, взято 294 вогнищеві зливи, відібрано на обстеження проби води, харчових продуктів, готових та добових страв. Також відібрано змиви та взято на дослідження зразки продукції постачальників продуктів до дитячих установ, в тому числі Чернівецького молокозаводу, де раптово обстежено й працівників двох змін, що брали участь у виготовленні останніх партій продукції для дитячих садків міста.
Бактерії групи кишкової палички вище встановлених норм виявлено у всіх зразках молочної продукції, відібраних в дитсадках (сметана,сир, творог,молоко), а також у пробах молока, відібраних на підприємстві. У змивах тари кефіру виявлено збудника дизентерії Зонне.
Як повідомили у міськСЕС, на ВАТ «Чернівецький молокозавод» виявлену цілу низку порушень вимог санітарного законодавства: у виробничих приміщеннях відлущене покриття на стелях, стіни вкриті пліснявою, не дотримуються вимоги щодо санітарної обробки обладнання, а результати внутрішнього лабораторного контролю засвідчують незадовільну якість проведення миття та знезараження технологічного обладнання, приміщень, недотримання особистої гігієни персоналом підприємства. Виявлено також, що у відомчому локальному водопроводі низька якість знезараження води (завод має власну свердловину води).
Винесено постанову про тимчасову заборону роботи заводу, припинено поставки його продукції в дошкільні установи та торгову мережу.
У ході епідрозслідування до адмінвідповідальності притягнуто вісім осіб. Лабораторні дослідження тривають, у вогнищах продовжується комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.
Дитячі дошкільні установи на карантин вирішено не закривати. У всіх дитсадках проведено дезінфекційні заходи вологим та камерним способом, усіх хворих та контактні особи взято під медичний нагляд, при прийомі дітей у дитсадок щодня здійснюється їх ретельний огляд, меню у дитсадках скореговано відповідно до вимог лікарів, з нього виключено продукти, які не проходять термічної обробки, додано фіточаї, гранатовий сік, аскорбінову кислоту, правила профілактики кишкових інфекцій доводять до батьків на батьківських зборах, з дітьми проводять додаткові заняття щодо дотримання правил особистої гігієни. Вирішується питання профілактичного лікування осіб, що мали контакт із захворілими в організованих колективах та за місцем проживання.
ВАТ «Чернівецький молокозавод» рекомендовано терміново вжити заходів щодо підключення виробництва до міських централізованих мереж водопостачання. У відповідні органи спрямовано клопотання щодо перевірки обґрунтованості надання цьому підприємству дозволу на облаштування 25-метрової свердловини для добування води на власній території, де проходять міський каналізаційний колектор.
Матеріалі епідрозслідування для реагування та притягнення до відповідальності винних передано у прокуратуру.

(c) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: