ЄДИНИЙ ЦЕНТР РОЗПОЧАВ АКЦІЮ «ВІКНО В ЄВРОПУ»

Єдиний Центр розпочав пікетувати європейські посольства в Україні. О 13:00 у 28 містах стартувала акція «Вікно в Європу», організована партією. В обласних центрах, де відсутні посольства або представництва, консульства країн-членів ЄС, акція проходить на головних площах міст. За попередніми підрахунками, по всій Україні в акції беруть участь до 10 тисяч партійців [ФОТОЗВІТ З ПОДІЇ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ – прим. ред.].
У Чернівцях акція проходила під Генеральним консульством Румунії по вулиці Шкільній, 16. Перед пікетувальниками виступив керівник Чернівецького окружного секретаріату Микола Бузинський, який зазначив: «Цим заходом Єдиний Центр демонструє свій протест проти дискримінаційної візової політики країн Європейського Союзу щодо українців і вимагає спростити процедуру отримання віз українцями до ЄС».


«2005 року Україна з власної ініціативи запровадила безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Громадяни країн ЄС звільнені від оформлення дозволів на в’їзд до України терміном до 90 днів або під час транзитного проїзду. Цим заходом Україна продемонструвала, що альтернативи європейському шляху розвитку вона не бачить», – наголосив М.Бузинський.
«Утім, – заявив Бузинський, – попри той факт, що наша держава зробила крок назустріч Європі, відповіді від ЄС досі немає. Натомість для українських громадян процедура отримання віз щороку стає все складнішою, вони змушені годинами стояти в чергах біля посольств або візових центрів, проходити принизливі процедури для отримання віз, а в результаті можуть отримати відмову посольства без будь-яких пояснень».
Пан Бузинський виголосив вимоги Єдиного Центру, зокрема:
1. Скасувати візові збори для всіх категорій громадян України;
2. Запровадити безвізовий в‘їзд на територію країн Євросоюзу на термін до 90 днів для окремих категорій громадян – журналістів, студентів, науковців, бізнесменів, а також для туристичних груп, спортивних команд, творчих колективів;
3. Спростити процедури отримання віз: зменшити кількість документів, встановити чіткі терміни видачі віз, відмовитися від принизливих для громадян процедур (особистого обшуку, здачі відбитків пальців тощо);
4. Усунути посередницькі структури та звільнити корумпованих службовців, які їм сприяють; створити комфортні умови для українських громадян – отримувачів віз.

З представниками Єдиного Центру зустрівся виконуючий обов’язки Генерального консула Генерального консульства Румунії в Чернівцях пан Доріну Попеску та віце-консул пані Елеонора Молдаван. Серед іншого, пан Доріан Попеску зазначив, що Румунія є союзником України на шляху до наших євро інтеграційних устремлінь, підтримує демократичні прагнення як державних, так і недержавних органів.
Пан Попеску підкреслив важливість громадянських ініціатив у євро інтеграційних намірах України.

Під час проведення акції було проведено збір підписів під вимогами Єдиного Центру, також кожен бажаючий міг сфотографуватися на «шенгенську візу».

Виконуючому обов’язки

Генерального консула

Генерального консульства

Румунії в м. Чернівці

п. Доріну Попеску

Відкритий лист Єдиного Центру

до посольств Європейських держав

У 2005 році Україна з власної ініціативи запровадила безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Громадяни країн ЄС звільнені від оформлення віз для в’їзду до України на термін до 90 днів або під час транзитного проїзду.

Цей жест доброї волі є найкращим аргументом нашого вибору на користь демократичного шляху розвитку та європейської інтеграції.

Незважаючи на те, що ми зробили крок назустріч, відповіді ми не побачили.

Більше того:

-для українських громадян процедура отримання віз щороку ускладнюється;

-їх змушують годинами стояти в чергах біля посольств європейських держав та проходити принизливі процедури для отриманні віз.

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ВИМАГАЄ ВЗАЄМОПОВАГИ ВІД ЄВРОСПІЛЬНОТИ!

В інтересах українських громадян Єдиний Центр вимагає:

1.Скасувати візові збори для всіх категорій громадян України;

2.Запровадити безвізовий в‘їзд на територію країн Євросоюзу на термін до 90 днів для окремих категорій громадян – журналістів, студентів, науковців, бізнесменів, а також для туристичних груп, спортивних команд, творчих колективів;

3.Спростити процедури отримання віз: зменшити кількість документів, встановити чіткі терміни видачі віз, відмовитися від принизливих для громадян процедур (особистого обшуку, здачі відбитків пальців тощо);

4.Усунути посередницькі структури та звільнити корумпованих службовців, які їм сприяють; створити комфортні умови для українських громадян – отримувачів віз;

5.Надавати мотивовану відповідь щодо причин відмови у візі. Надавати право громадянам позачергово, за скороченою процедурою, повторно подавати документи для отримання віз.

Керівник секретаріату

Чернівецької обласної організації

Єдиного Центру М. Сеничак


Tags: , , , ,