Шевченківські дні на Буковині

Цього року Шевченківські дні проходять на Буковині, яка перейняла естафету від Дніпропетровщини і передасть її Житомирщині;
понад 70 письменників з України та закордону вшанували наш край своїм приїздом.

І учора, 20 травня, відбулося урочисте відкриття Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята “В сім’ї вольній, новій…”

О 10:30 учасники Свята мали змогу поспілкуватися з організаторами, керівництвом області та міста; після чого одразу ж відбулася невеличка прес-конференція – на якій, однак, не Шевченківські дні стали основною темою для обговорення, а справи насущні: різні майнові об’єкти спілки письменників, фінансові питання, голови секретаріатів Президента тощо.

На що Тамара Севернюк активно увесь час протестувала і вимагала направити діалог в більш близьке до теми зібрання русло. Крім того, відмітила, що Шевченківські дні потрібно проводити не зараз, на честь вшанування перепоховання Поета, а в день його народження: “шо нам це тіло?? – в своїй звичній харизматичній манері обурилася пані Тамара. – ДУХ Кобзарський ще не вмер!”

Найбільш ображеними з цього приводу залишилися гостя з Дніпропетровська (якій пані Тамара увесь час активно затуляла рота і вимагала припинити нетематичний виступ); та пан Яворівський, який відмітив (також в звичній для себе енергійній манері): “нє, ну шо ж це таке – як одній не подобається свято, так усе відміняти, нічого не проводити??”

Урочисте відкриття Свята відбулося о 18:00 на Центральній площі міста:

Квіти для Кобзаря

Володимир Куліш

“Молодий поет” пан Довбуш зачитав власну поезію, присвячену Шевченкові

Заступник Міністра культури і туризму України Ольга Бенч

Володимир Яворівський, голова Національної спілки письменників України, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності

голова Спілки польських літераторів Марек Вавжкевич


Tags: , , ,