Відкриття оновленої філармонії

13 листопада для буковинців та гостей краю відчинила свої двері оновлена Чернівецька обласна філармонія, реконструкція якої тривала ще з 2008 року.

Кошторисна вартість об’єкта склала понад 11 мільйонів гривень.
На свято відкриття завітали поважні гості – Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов, Михайло Папієв, а також Народний артист Росії, заслужений артист України, соліст Маріїнського театру – Василь Герелло.

З рук Анатолія Толстоухова до 70-річчя творчої діяльності колективу обласної філармонії директор мистецького закладу Петро Казимирчук отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, якою нагороджено трудовий колектив Чернівецької обласної філармонії за значний внесок у розвиток національної культури, музичного мистецтва та вагомі досягнення у творчій діяльності.

Михайло Папієв також приєднався до численних привітань щодо відкриття філармонії після ремонту: “Ми обіцяли, що закінчимо ремонтні роботи до ювілею творчої діяльності колективу філармонії, і ми закінчили; обіцяли, що запрацює цукровий завод “Хрещатик” – і ми зробили це, обіцяли відкрити об’їзну дорогу, і ми відкрили. Це не політика, ми робимо це для людей”.

А ввечері на сцені Чернівецької філармонії відбувся надзвичайний концерт – виспупили відомі виконавці оперного мистецтва Народний артист Росії, Заслужений артист України, соліст Маріїнського театру Василь Герелло (баритон), солістка міланського театру “Ла Скала” Даніела Скіллачі (сопрано), лауреат міжнародного конкурсу диригентів “Mario Gusella” Фабіо Мостранджело.

Чернівецька публіка таки скучила за таким високим мистецтвом. Артистів прийняли дуже тепло – гучні аплодисменти супроводжували кожен виконаний твір. Зал філармонії був переповнений – більше ста людей не мало сидячих місць – і стоячи витримали цілий концерт.

Видатні оперні виконавці для буковинської публіки виконали арії з опер “Травіата” та “Трубадур” Дзузеппе Верді, “Дон Жуан” та “Весілля Фігаро” Вольфганга Амадея Моцарта, “Сільська честь” П’єтро Масканьї.

В 1998 році на Міжнародному конкурсі Джузеппе ді Стефано в Трапані Даніела Скілаччі була названа кращою оперною співчкою, після чого перед нею відкрилися двері усіх відомих оперних театрів світу.

Василь Герелло – Народний артист Росії, заслужений артист України, лауреат Всесвітнього конкурсу оперних співаків Бі-бі-сі Cardiff singer of the world (1993), лауреат Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків ім. Н.А. Римского-Корсакова (I премія, Санкт-Петербург, 1994), лауреат вищої театральної премії Санкт-Петербурга «Золотой софит» (1999), лауреат музичної премії Fortissimo, що заснована Санкт-Петербургською державною консерваторією ім. Н.А. Римского-Корсакова (номинація «Исполнительское мастерство»).

Василь Герелло народився в селі Васловівці Чернівецької області. В 1991 році закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. Римського-Корсакова. В 1990 році, ще студентом 4-го курсу консерваторії, його запросили в трупу Маріїнського театру.
Прадід Василя – італієць з Неаполя, потрапив на Буковину під час Першої світової війни і залишився тут через кохання до української дівчини.

Фабіо Мостранджело – італійський диригент та піаніст. Подеюкують, що і непоганий співак. На репетиціях оркестру при відсутності Василя Герелла Фабіо виконував чоловічу партію.

На завершення концерту артисти отримали квіти від Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, голови обласної державної адміністрації Михайла Папієва та міського голови Миколи Федорука.
Василь Герелло висловив своє хвилювання щодо виступу на рідній сцені і зазначив, що “до влади нарешті прийшли люди, здатні не тільки обіцяти, а і робити”.
Отак, хоч і не без політики, відбувся концерт світового рівня – концерт, що відкрив регіональний фестиваль класичної музики “Буковинський листопад-2010”.
Сьогодні ж поціновувачі високого мистецтва зможуть насолодитися академічним камерним оркестром Івано-Франківської обласної філармонії “Harmonia Nobile”.


Tags: , , , ,