Відійшов у вічність Йосип Кунович Бург

Чернівецька міська рада, її виконавчий комітет, громадськість Чернівців з глибоким сумом повідомляють, що 10 серпня поточного року на 98 році життя відійшов у вічність всесвітньо відомий письменник і публіцист, активний громадський діяч державного і європейського рівнів, Почесний громадянин Чернівців Бург Йосип Кунович.

З його ім’ям пов’язана ціла епоха у вітчизняних українській, єврейській літературах, розвитку поліетнічної культури, мистецтва і письменництва буковинського краю. Знаючи багато провідних мов народів нашої планети, все своє творче життя Йосип Кунович ніс своє полум’яне і талановите слово правди про простих людей праці та оточуючий їх світ мовою ідиш.

Син вижницького плотогона він одним із перших оспівав тяжку, небезпечну і романтичну працю цих робітників; глибоко майстерно, з легкою іронією та веселою вдачею, як Шолом-Алейхем і Перец Маркіш, увіковічнив образи євреїв, українців, румун, німців, росіян і т.і. – корінних буковинців.
Разом із цим Метр Бург своїм неперевершеним пером та принциповою громадянською позицією, багатогранною громадською діяльністю увіковічнив і себе, зробив честь і славу Чернівцям і Буковині.
Висловлюючи щирі співчуття рідним, близьким покійного, обласній організації спілки письменників України, крайовому товариству єврейської культури ім. Е.Штейнбарга, з болем говоримо: «Прощайте, дорогий Йосипе Куновичу! Вічна пам’ять Вам і земля пером!»

Микола Федорук, Троян Єремічук, Микола Попадюк, Євген Прокопець, Інна Онацька, Іван Бойко, Олександр Васильчишин, Михайло Пердейчук, Василь Ватаманюк, Валентин Маніліч, Михайло Прозоровський, Іван Ринжук, Юліан Ваньчицький, Михайло Пазюк, Юрій Бурега


Tags: ,