Великодній ПОЗИТИВ:)

Гарні Великодні світлини – ось чого бракувало!:)

Інформація і фото люб’язно надані колегами з Києва (інтернет-видання “ГУЧНІ ІМЕНА“, головний редактор – Ірина Новоставська)
Фото: Ігор Міхлик, www.polymig.com.ua.

Отже, набираємось позитиву:

______________________________________________________________

Юлія Войс

______________________________________________________________

Світлана Бевза

______________________________________________________________

Аріна Домскі

______________________________________________________________

Ілона Довгань

______________________________________________________________

Зоя Сташук

______________________________________________________________

Про подію:

14 квітня відбувся благодійний майстер-клас з писанкарства за участю відомих людей у Музеї Павла Тичини, який провела писанкарка Зоя Сташук.

Прийшли допомогти онкохворим дітям своєю творчою працею та благодійними внесками голова правління Міжнародного Благодійного Фонду «Мистецька скарбниця» та організатор балу-маскараду «Карнавалія» Тетяна Логуш; теледуча, зірка кіно та театру, український голос Кейт Уінслет у фільмі «Життя спочатку» Лілія Ребрик; співачка та володарка титулу «Пані Успішність» Аріна Домскі; телеведуча, образ української вроди та шляхетності Марися Горобець, співачка Юлія Войс, дизайнерка Світлана Бевза, акторка Нового драматичного театру на Печерську Катя Кистень, співачка Майя Мігель, телеведуча Ілона Довгань, партнер піар-агенства OMCG Ольга Кривенко.

Гості заходу спершу спостерігали за виставкою писанок «”Писанка в теплих дитячих долонях”, створених дітьми – вихованцями Зої Сташук та діток, які перебувають на лікуванні в онкоцентрі. «Музей Павла Тичини – це такий культурний осередок і Тетяна Сосновська зробила величезну справу, -каже писанкарка. – Ця виставка відкрилася на Благовіщення. На ній представлені роботи моїх вихованців від 6 до 25 років та однієї з моїх учениць, якій 60 років».

Пані Сташук поділилась знаннями про писанки, розписи та їх значення, а далі і до майстер-класу з писанкарства. Робота над створенням писанок була дуже пильною, відомі люди намагалися робити дуже дбайливо, аби вийшов дійсно шедевр. Вони обрали різні орнаменти, тому повторень не було. Створюючи писанки, відомі учениці всміхались, роздивлялись роботи один одного, хвалились і сварили себе за неохайність.

Першою зробила писанку акторка Катя Кистень і першою підписала. Всього було створено 11 писанок, які і будуть передані діткам в онкоцентр. Деякі гості виявили бажання свою дебютну роботу залишити у себе, а дітям передати писанку, придбану у Зої Сташук. Позитивний настрій, який склався на майстер-класі, дав велике натхнення знаменитостям цього року зробити писанки для своїх близьких. Аби зробити якнайкраще, ще раз перепитували пані Сташук про фарби, писачки, технологію створення цих великодніх символів.

Тетяна Логуш на знак подяки за чудовий майстер-клас подарувала майстрині книгу про писанкарство.

Ми висловлюємо особливу подяку директорці Музею Павла Тичини Тетяні Сосновській та писанкарці Зої Сташук у підготовці заходу, організованого Інтернет-виданнями «Рукотвори» та «ГУЧНІ ІМЕНА».

Додаткова інформація. 7 квітня в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відкрилася виставка ”Писанка в теплих дитячих долонях”. Поряд із роботами учасників гуртка ”Писанкарство” Київського палацу дітей і юнацтва на виставці представлені писанки, зроблені пацієнтами дитячого відділення Національного інституту раку. Напередодні Фонд Ровиток України у рамках проекту «Рак виліковний» влаштовував для онкохворих дітей серію майстер-класів з мистецтва писанкарства. До маленьких пацієнтів відділення завітали майстрині із Національного музею архітектури і побуту, відомого як музей під відкритим небом у Пирогові. Майстрині навчили дітей різноманітним розписам, які характерні для різних регіонів України.

Психологічний стан дітей під час важкої хвороби має велике значення. Між перервами на лікування вони мають відволікатися на цікаві та захоплюючі ігри, малювання, книжки. Це допомагає швидше долати хворобу та знаходити сили боротися. Щоб подарувати онкохворим дітям дитинство, Фонд Розвитку України запровадив низку майстер-класів та інших заходів. Окрім писанок, діти навчилися робити на Масляну сирних коників, нещодавно відбувся майстер-клас із створення ляльок-мотанок. Також пацієнти відділення були на екскурсії у музеї народної архітектури і побуту в Пирогово.

Ірина Новоставська, головний редактор Інтернет-проекту «ГУЧНІ ІМЕНА»
Електронна скриня: in.bignames@gmail.com
http://bignames.org.ua


Tags: , , ,