Василь Мельник: Секрет успіху Єдиного Центру на виборах до Тернопільської обласної ради – втілення на практиці механізмів відкритих списків

17 березня 2009 року о 12.30 відбулася прес-конференція заступника голови Чернівецької обласної організації Єдиного Центру Василя Мельника на тему: «Результати виборів, що відбулися 15 березня 2009 року».

15 березня відбулося 84 місцевих виборчі кампанії у 23 областях України. Єдиний Центр висунув своїх кандидатів на 82 виборчих кампаніях. Кандидати Єдиного Центру отримали перемогу на 15 місцевих виборах. Іще 13 кандидатів, яких підтримував Єдиний Центр стали переможцями. Наша політична сила отримала підтримку понад 14% жителів Тернопільської обл.

У той же час інші політичні сили фактично проігнорували місцеві вибори. Про це свідчать такі дані: БЮТ прийняв участь лише в – 33 кампаніях із 84; ПР – 21, Блок Литвина – 15, НС-НУ і НУНС – 14. Очевидно, що для них місцеві вибори є нецікавими. На відміну від центру, фінансові та інші ресурси на місцях дуже обмежені. Їм там не цікаво. Там немає що ділити. А щоденної роботи – непочатий край.

Якщо у європейських країнах політичні сили зацікавленні в тому, щоб мати якнайширше представництво у місцевій владі, бути ближчими до людей, бо лише це гарантує їй перемогу на національних виборах, то у нас все вирішують партійні вожді. А їх цікавить лише ті органи влади, які володіють яким-не-яким ресурсом: дорогою землею або майном

Основа успіху Єдиного Центру на виборах до Тернопільської облради – втілення на практиці механізмів відкритих списків. Кандидати Єдиного Центру були закріплені за кожним районом області. У кожного з них була Програма дій для свого району. Виборці голосували не за київських вождів, а за конкретних людей, які відповідатимуть за втілення програм Єдиного Центру. Ці вибори ще раз підтвердили – люди більше не голосуватимуть за «котів у мішку». Вони хочуть знати свого депутата в обличчя та мати можливість спитати в нього за виконання виборчих обіцянок.
Тому, виборче законодавство потрібно змінювати. І починати потрібно із запровадження відкритих списків.

Зараз Єдиний Центр завершує роботу над Виборчим кодексом і найближчим часом зареєструє його у парламенті. У ньому буде передбачено запровадження відкритих списків. Виборець буде голосувати за конкретну людину, а не лише за назву. Цим буде ліквідовано диктатуру лідерів партій і блоків. Замість того, щоб латати закони під окремі вибори буде єдиний документ, який регулюватиме всі вибори. Прийнявши цей Кодекс ми поставимо крапку в перекроюванні виборчого законодавства.

(с) Чернівецька обласна організація Єдиний Центр,
Володимир Звенигородський, 8(067)2186823, vzvenygor@ukr.net

Чернівецька обласна організація Єдиний Центр
58000, м.Чернівці,
вул. Котляревського, 5/2
тел./факс: (0372) 55-90-31,
тел. (067) 218-67-51


Tags: , ,