Європейські правила праці та відпочинку водіїв для українців

Міністерство транспорту і зв’язку зробило суттєвий крок до забезпечення в Україні європейського рівня якості ринку автоперевезень, впровадивши обґрунтовані нормативи праці і відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.

Мінстрансзв’язку визначило зразки карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах*) водіями колісних транспортних засобів, автопідприємствами, контролерами та сервісними організаціями.

Для водіїв, перевізників та сервісних організацій буде надано детальний опис карток контрольних пристроїв (тахографів), за допомогою яких буде здійснюватися державний контроль за періодами керування та відпочинку водіїв під час перевезень пасажирів та вантажів.
За даними державної статистики, 75% ДТП скоєно з причин неадекватних дій водія у конкретній дорожній ситуації. Переважна більшість ДТП з тяжкими наслідками трапляються на 12–16 годині праці водія, що призводить до його перевтоми – і як наслідок – засинання за кермом чи втрати працездатності.

Міністерство транспорту і зв’язку зробило суттєвий крок до забезпечення в Україні європейського рівня якості ринку автоперевезень, впровадивши обґрунтовані нормативи праці і відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, розробило інструкцію з використання тахографів на автомобільному транспорті, порядок обігу карток, що використовуються в цифрових тахографах, порядок уповноваження суб’єктів господарювання на встановлення та технічне обслуговування тахографів.

* – Тахограф – це бортовий контрольно-вимірювальний пристрій автомобіля, призначений для безперервного вказання і реєстрації швидкості руху, пробігу транспортного засобу та періодів праці, перерв і відпочинку водія.

Принцип роботи тахографа побудований на обробці електричних сигналів, що генерує датчик швидкості/шляху, який знаходиться на коробці передач автомобіля. Всі параметри реєструються на спеціальному носію інформації – тахокарті тахографу.

Тахограф сконструйований таким чином, що будь-які маніпуляції, стороннє втручання в його роботу фіксується і реєструється на тахокарті.

Тахографи призначені для ведення обліку роботи й відпочинку водіїв вантажного й пасажирського транспорту (більше 12 місць включаючи водійське). На діаграмному диску який заповнюється самописом тахографа можна довідатися скільки й з якою швидкістю їхав водій, як довго він відпочивав і коли.


Tags: ,