Обізнані медіа — запорука прозорості виборів

18 листопада в Чернівецькому прес-клубі реформ відбулося засідання, під час якого представники Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» запропонували журналістам цікавий формат співпраці під час виборів Президента України в рамках проекту «Законодавчо обізнані медіа — запорука прозорості виборів», який реалізується за підтримки американської неурядової організації «Інтерньюс Нетворк, Інк».

На думку експертів Народного Дому прозорість виборчого процесу буде забезпечена тоді, коли усі суб’єкти й учасники виборчого процесу повною мірою реалізовуватимуть свої права на створення, поширення, своєчасне отримання та використання достовірної інформації, яка стосується виборів. Головна роль у висвітленні перебігу виборчого процесу, згідно чинного законодавства, відводиться засобам масової інформації. Тож журналістам для об’єктивного та збалансованого висвітлення перебігу виборчого процесу необхідно керуватися у своїй діяльності міжнародними етичними стандартами журналістики та бути обізнаними в діючому законодавстві.

У зв’язку із цим в рамках проекту журналістам буде запропоновано взяти участь у семінарах, де вони отримають знання про законодавчі стандарти забезпечення прозорих виборів в Україні та про шляхи реалізації засобами масової інформації прав на доступ і поширення інформації про вибори. Організатори семінарів очікують, що близько сорока журналістів будуть здійснювати спостереження на виборчих дільницях.

Для забезпечення юридичного захисту працівників пера на Буковині з 1 грудня 2009 року розпочне свою діяльність громадська приймальня, в якій кваліфікований юрист надаватиме консультації журналістам щодо застосування законодавства та відсолювання прав журналістів на дільницях та в судах. Очікується, що в день виробів будуть задіяні дві мобільні юридичні групи, які виїжджатимуть на дільниці за викликом журналістів у разі виявлення ними порушень.

Представники Народного Дому вважають, що проведені ними круглі столи та прес-клуби стануть дієвими інструментами формування політики ведення конструктивного та публічного діалогу між всіма уповноваженими представниками кандидатів в Президенти України, керівниками виборчих штабів, засобами масової інформації та лідерами організацій громадянського суспільства задля стимулювання вирішення проблем територіальних громад Чернівецької області.

За консультаціями та з пропозиціями щодо співпраці представники засобів масової інформації Чернівецької області можуть звертатися за тел. (0372) 52-80-59, моб. тел. 09553455502, писати на електронну скриньку mediaund@gmail.com або заходи до Громадської приймальні за адресою м.Чернівці, вул. Ломоносова, 2.

(с) Український народний дім у Чернівцях [mediaund@gmail.com]


Tags: , ,