Українська блогосфера – жовтень 2010

Прямо у ці хвилини на Microsoft BlogtoberFest 2010 (трансляція у твітері просто шалена, одразу можна дізнаватися про усе, що там відбувається – ) доповідачі від Яндекса традиційно оприлюднили статистику української блогосфери, і наживо опублікували її в своєму блозі:

Настав час знову кинути оком на українську блогосферу – як вона змінилася за рік?

Отже, головне – в Україні наразі 700 тисяч блогів (рік тому було 500 тис.). А загалом Яндекс знає понад 20 мільйонів кириличних блогів.

120 тис. з українських блогів – активні (порівняно з 75 тис. торік). Взагалі, це унікальне явище: якщо в Рунеті відсоток активних блогів падає, то в Україні він виріс15% до 17%).

Але багатьох, звісно, цікавить, як зросла кількість українських акаунтів у Твітері (останній раз ми оголошували статистику в березні) – чи перевищила вона з того часу 100 тис., чи ні?

Відповідаємо: наразі кількість українських користувачів Твітеру, за нашими даними, – 80 тис. Трохи не дотягує до ста, проте якщо українська блогосфера за рік зросла на 40%, то український твітер – на 400%. Вражає ;)

Для порівняння: у сусідній Білорусі зараз лише 18 тис. твітер-акаунтів. Загалом нам відомо 460 тис. кириличних акаунтів у Твітері.

І про українську мову: з 80 тисяч наших твітерян українською хоча б час від часу пишуть 23 тисячі, тобто 29% (півроку тому було 27%). А завжди українською твітять 10 тисяч (12,5%).

Наталя Журавльова, Антон Волнухін, Київ, наживо з


Tags: