Українські жертви в Ізраїле-Хамасській війні

8 січня 2009
Заява МЗС України щодо загибелі українських громадян у Секторі Газа

В Україні з біллю дізналися про загибель у Секторі Газа громадянки України та її малолітньої дитини. Крім того, ще двоє дітей загиблої отримали тяжкі поранення та знаходяться в лікарні.
Міністерство закордонних справ України стурбоване тим, що, незважаючи на численні заклики з боку міжнародної спільноти, у тому числі України, сторони конфлікту продовжують ескалацію насильства, яке призводить до постійного зростання жертв серед мирного населення.
Україна виходить з того, що влада Ізраїлю проведе всебічне розслідування обставин трагедії, надасть необхідну допомогу постраждалим дітям, а також сплатить компенсацію родині загиблих.

А ось і
Коментар Речника МЗС України щодо військового конфлікту в секторі Газа
від 4 січня 2009

В Україні викликає глибоке занепокоєння подальша ескалація військових дій в секторі Газа, жертвами якої стали також і діти, жінки та літні люди.
На сьогодні в секторі Газа залишилося 278 осіб, в т.ч. 196 дітей, які є громадянами України. Україна стурбована реальною загрозою їхньому життю і безпеці.
Продовження кровопролиття в секторі Газа може призвести до масштабної гуманітарної катастрофи з непередбачуваними наслідками для всіх учасників ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Сторонам необхідно виявити політичну волю і відповідальність для якнайшвидшого припинення бойових дій, аби запобігти подальшому стражданню мирного населення в регіоні.
Україна виходить з того, що єдиним способом розв’язання конфлікту на Близькому Сході є його мирне врегулювання.

УНІАН дає дещо розширенішу інформацію (з посиланням на прес-службу МЗС України):

У Секторі Газа під час обстрілу загинула 36-річна громадянка України та її дворічна дитина.
Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ з посиланням на інформацію Представництва України при Палестинській Національній Автономії.
Зокрема, за даними Представництва, “8 січня о 16.00 під час обстрілу ізраїльським танком району Туфах у східній частині Сектору Газа внаслідок вибуху снаряда у власній оселі загинула громадянка України Аль-Жар Альбіна Володимирівна, 28.07.1972 р.н. та її дворічна дитина”.
Крім того, до реанімаційного відділення місцевої лікарні госпіталізовано дванадцятирічну доньку загиблої.
Представництво вживає заходів з метою з’ясування деталей трагедії та встановлення контактів з рідними загиблих громадян України.
Ситуація, пов’язана з евакуацією громадян України з Сектора Газа, перебуває на постійному контролі в Посольстві України у Державі Ізраїль, Представництві України при Палестинській Національній Адміністрації, Посольствах у Хашимітському Королівстві Йорданія, Арабській Республіці Єгипет, Російській Федерації та в МЗС України.

______________________________________

ВІЙНА ЗАВЖДИ ВІЙНА. І жертви серед мешканців будь-якого громадянства, що проживають на території збройного конфлікту, – на жаль, лише питання часу. Як і жертви серед мирного населення.
А Україна ще й не демонструвала ніколи ані бажання, ані спроможності відстоювати права (чи й життя) своїх громадян за межами Батьківщини.
Так – висловить десь ноту протесту яку ніхто й не помітить та й слава Богу: свою роботу, мовляв, виконали.
Сумно не мати ніякого авторитету та жодної поваги на міжнародній арені.


Tags: , ,