Чернівецька єпархія УАПЦ зустріла свято Різдва

Дні Різдва Христового урочисто і благоговійно зустріли православні віруючі в Чернівецько-Хотинській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Керуючий архієрей єпархії, владика Герман очив ряд богослужінь свята, а різдвяну радість молитви з його преосвященством розділили клірики єпархії, та багаточисленні парафіяни.

Під час Різдвяного богослужіння єпископ Герман звернувся до молільників у храмі з привітанням, у якому зокрема сказав так:

“Небо і земля нині торжествують – так велично оспівує народження Бога-Слова наша старовинна українська коляда. Сьогодні уся вселенна дійсно торжествую, бо у Вифлеємській печері народився Той, Котрий «викупив нас від прокляття закону».


_____________________________________________

Багато часу пройшло від сотворення світу, і з плином цього часу людство все далі і далі віддаляється від Бога. Люди перестають жити не тільки за законом, даним Мойсею Богом на горі Синай, але й за законом совісті. У світі панувало царство гріха і темряви. Старозавітні пророки неодноразово сповіщали народу про те, що повинен народитись Спаситель-Месія, Який нарешті спасе народ Свій не тільки від рабства тілесного, але й від рабства і темряви духовної.


__________________________________________________

«Ось Діва матиме в утробі і народить Сина, і дадуть ім’я Йому Еммануїл, що значить «з нами Бог» – пише пророк Ісайя. Та ніхто не міг подумати, що це народження Месії відбудеться саме таким чином. Усі чекали народження Царя у царських палатах, зі славою і честю, а Він зволив прийти у цей світ інакше – народитись в убогих яслах. Та це народження не стало менш славним, бо Різдво Христове змінило увесь хід історії людської цивілізації, дало початок розвитку абсолютно нових стосунків між людьми. Замість старозавітного «око за око, зуб за зуб» з’явилось “любіть ворогів ваших”.

Сьогодні в Україні ці слова про любов один до одного звучать як ніколи актуально. У час політичних, церковних та економічних катаклізмів християни повинні бути тією основою суспільства, тим наріжним каменем, який гуртуватиме наше суспільство навколо одвічних християнських цінностей – Віри, Надії, Любові.

Нині , у ці святкові дні вітаю Вас, все чесні отці, дорогі браття і сестри, мої дорогі земляки, з Різдвом Христовим і Новоліттям. Поздоровляю з цим величним святом нашу буковинську владу, християн усіх конфесій. Зичу усім Вам доброго здоров’я, щедрих Божих благословень у Новому році. Нехай Народжений Христос єднає наші серця:

«Разом ся згуртуймо, і заколядуймо:
Слава в вишніх Богу і на землі мир !»

А учора, 8 січня 2010 року, у день Свята Собору Пресвятої Богородиці преосвященний Герман, єпископ Чернівецький і Хотинський, очоливі відправу святкової Божественної літургії. З благословення Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, на малому вході єпископ Герман, до дня Різдва Христового, возвів настоятеля громади УАПЦ с.Косованка, що у Сторожинецькому благочинні, священика Миколая Артема у сан протоієрея.

Цього ж дня керуючий Чернівецькою єпархією УАПЦ преосвящений Герман мав зустріч з місцевим священиком Римсько-католицької общини отцем Станіславом Смольчевським, котрий тепло привітав владику з новим роком та Різдвяними святами.

(с) Українська Автокефалія


Tags: , , ,