У галереї Відня «Тайм» представлено живопис чернівецького художника

В одній із культурних метрополій світу – Відні, в місті, на яке рівнялися Чернівці впродовж минулих століть й сьогодні, грайливо називаючи себе маленькими по відношенню до великого, в столиці, де між Києвом та нею, за висловом славного чернівчанина Володимира Залозецького, на початку ХХ ст. курсував «культурний Гольфстрім», цими днями (10-21 березня) вперше за повоєнні десятиліття розлуки та культурно-цивілізаційної віддаленості широкому загалові в одній з найкращих галерей – «Тайм» (вул. Вольцайле, 3) демонструється сучасний живопис чернівецького художника Олександра Літвінова.

Чернівці, як правило асоціюються в пересічного, освіченого європейця із німецькомовною літературою минулого століття, хоча й імена таких чернівецьких художників, як Альфред Оффнер (член Віденської Сецесії), Оскар Ласке та Владімір Загородніков також не дозволяли загубитися Чернівцям на культурній мапі Європи.

Після повторного відкриття Чернівців в 90-х рр. минулого століття європейцями, місто було піднесене до новітнього міфу, розвінчувати який приїздила друга хвиля гостей кінця 90-х рр. – початку нашого століття. Нерідко Чернівці сприймалися в чорно-білих категоріях. Саме тому, виставка Олександра Літвінова у Відні має неабияке значення, бо доводить, що й сьогоднішні Чернівці мислять й живуть багатою, яскравою палітрою кольорів.
На виставці представлено натюрморти із виразною буковинською колоритністю, пейзажі Білої Криниці на Буковині, сюжетні картини в стилі «фентезі», а також левкас на релігійну тематику.

(с) Сергій Осачук, організатор виставки (розповсюджено прес-центром Чернівецької міської ради)


Tags: , ,