У Чернівцях подбали про охорону та збереження малих річок і озера

Програму охорони та збереження малих річок та озер Чернівців на період до 2015 року затвердила остання сесія міської ради. За орієнтованим підрахунками на її реалізацію потрібно понад 5 мільйонів гривень.

Програму охорони та збереження малих річок та озер Чернівців реалізовуватимуть у два етапи. На першому етапі до 2012 року передбачається забезпечити на малих річках безаварійний пропуск паводкових та зливових вод, захистити території, будинковолодіння, інші об’єкти від паводків та підтоплень під час інтенсивних опадів, встановити та винести в натуру прибережні захисні смуги вздовж річок і навколо водойм, здійснити паспортизацію річок.

На другому етапі до 2015 року будуть продовжувати реалізацію запобіжних заходів щодо зменшення шкідливої дії паводкових вод, розрахованих на довгостроковий термін.
Передбачається понад 1,7 млн. грн. витратити на руслоочисні, майже 3,2 млн. грн. – на берегозахісні роботи. Залучатимуться кошти інвесторів для створення на берегах річок та озер зон відпочинку населення.

Основні джерела фінансування програми – міський бюджет, кошти Фондів охорони навколишнього середовища бюджетів різних рівнів, інвестиційні кошти.

На території Чернівців є 13 озер та 6 малих річок, найбільші з яких Мольниця ( 23,4 км), Шубранець ( 26,6 км), Задубрівка ( 20,2 км) та Мошків ( 22,4 км). На території басейну річки Шубранець нараховується 9 ставків, загальним об’ємом понад 2,8 млн. кубометрів.
Після липневої повені було визначено 16 ділянок русел цих малих річок, які потребували термінового розчищення, розширення та поглиблення. На виконання цих робіт було витрачено майже 2,5 млн. грн. субвенції з Держбюджету на ліквідацію наслідків повені.

(с) Прес-центр МР

_________________________________________


Tags: ,