У Чернівцях діятиме новий порядок розрахунку орендної плати за землю

З 1 січня 2009 року у Чернівцях вступає в силу нове Положення про оренду та порядок розрахунком орендної плати за земельні ділянки, яке застосовуватиметься для всіх діючих Договорів оренди землі.
Відповідно до цього Положення розмір орендної плати за земельну ділянку встановлюється відповідно до її функціонального використання у розрізі економіко-планувальних зон Чернівців, згідно з нормативною грошовою оцінкою землі та не залежить від наслідків господарської діяльності Орендаря.
Розмір земельного податку та річної орендної плати визначатимуться за формулою.
Річна орендна плата для земель сільськогосподарського призначення не може бути меншою розміру земельного податку, а для інших категорій земель – трикратного розміру земельного податку.
Річна орендна плата не може перевищувати 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
У разі набуття права оренди земельної ділянки на аукціоні розмір орендної плати може бути встановлений більше 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та змінюватися відповідно до чинного законодавства.
Якщо орендована земельна ділянка знаходиться в межах історико-культурної заповідної території міста, то при визначені розміру земельного податку застосовується коефіцієнт 1,5.
Орендар сплачує одноразовий внесок на розвиток інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста за фактичне користування земельною ділянкою з дати прийняття рішення сесії про надання йому дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки в оренду за рахунок земель запасу міста до дати укладання Договору оренди землі. У разі набуття права оренди земельної ділянки на аукціоні розмір внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста встановлюється за результатом аукціону.
Орендна плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
Найвищі ставки орендної плати за землю застосовуються при розміщенні нічних клубів, казино, інших закладів грального та шоу – бізнесу, більярдних, кегельбанів (10%), комерційних банків, фінансових та кредитних установ, банкоматів (7%), нотаріальних, брокерських, маклерських, букмекерських, рекламних контор та агентств нерухомості, пунктів обміну валют, пунктів продажу лотерейних білетів, об’єктів для торгівлі нафтопродуктами (6%), індивідуальних гаражів( 5%).
Для розміщення аптек, підприємств зв’язку ставка орендної плати за землю становитиме 4%, а для платних стоянок для автотранспорту, закладів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, літніх майданчиків та ринків, туристичних агентств та фірм, підприємств, зайнятих виробництвом товарів народного споживання, індивідуальних житлових будинків, господарських будівель та споруд, багатоквартирних житлових будинків, кооперативних автостоянок для зберігання особистого транспорту громадян, гаражно-будівельних кооперативів, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, ведення громадянами городництва, садівництва, сільськогосподарського використання земель юридичними особами та інших видів діяльності, які не увійшли до цього переліку – 3%.
Пільгові ставки орендної плати за землю у розмірі 1% застосовуються для розміщення приватних навчальних закладів для дітей (школи, дошкільні дитячі установи), релігійних, громадських, благодійних організацій, які не займаються підприємницькою діяльністю та політичних партій а також при будівництві громадянами індивідуальних житлових будинків, господарських будівель та споруд, для розміщення громадських вбиралень, влаштування проїзду до власної земельної ділянки.
Розмір річної орендної плати щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, відповідно до чинного законодавства. Розмір орендної плати переглядається один раз у три роки та у випадках, передбачених у Договорі оренди землі.
Після закінчення терміну дії Договору Орендар, якщо він належно виконував обов’язки відповідно до умов Договору, має за інших рівних умов, переважне право на його поновлення
Орендар, який відповідно до чинного законодавства може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну за якою вона продається, а в разі продажу її на аукціоні – якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.
Передача земельних ділянок або їх частин в суборенду здійснюється за письмовою згодою Орендодавця та за умови, що функціональне використання земельної ділянки не змінюється та умови договору суборенди є такими самими і не суперечать Договору оренди землі. Строк суборенди не може перевищувати строк, визначений Договором оренди землі та у разі його припинення чинність договору суборенди припиняється.
Повноваження з проведення розрахунків орендної плати, укладання, реєстрації, внесення змін, припиненню дії, розірвання Договорів оренди землі, при необхідності змінювати Типовий договір оренди землі, поновлення договорів оренди землі, які придбані на конкурентних засадах та таких, у яких не змінюється цільове використання земельної ділянки і термін дії Договору, передачі земельних ділянок в суборенду сесія міської ради передала Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин.

(c) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: