“Тисяча снопів вітру”, вистава-хроніка про Івана Миколайчука 15 червня

15 червня, до 70-річчя від дня народження Івана Миколайчука, наш Театр представить нову прем’єру – виставу “Тисяча снопів вітру“, це вистава-хроніка про Івана Миколайчука.
Про неї йшлося сьогодні на прес-конференції у фойє другого поверху нашого Театру.

Ідея така виникла давно, – ділиться Людмила Скрипка (режисер і співавтор сценарію вистави);
цю тему наш театр ніяк не міг обійти; разом з тим – це не вистава “до пам’ятної дати” і все, це постійна вистава, яка буде жити далі.
Дуже складно (важко навіть уявити наскільки) ставити таку виставу: немає повних матеріалів – ані в публікаціях, ані в художній літературі, ані в спогадах близьких, колег, на основі якого потрібно було писати сценарій; а матеріал дуже складний. Було пророблено дуже велику роботу зі збору інформації – зустрічалися з родичами Івана, з людьми, які його знали, опрацювали масу друкованих джерел.
“Складно було визначити концептуальну лінію, на яку мали нанизати усю виставу”, – згадує Людмила Скрипка. – “Задіяли увесь творчий склад театру. Я хотіла, щоб кожен хоч якимось чином доторкнувся до Івана”.

Вистава триватиме півтори години, без антракту; буде задіяно екран – і це ще одна складність: театр і кіно – різні види мистецтва, їх важко поєднати, знайти між ними баланс і гармонію.

Головне – у залі будуть присутні люди, які знали його особисто; колеги, дружина, родичі; вистава ж – це “суб’єктивне розуміння, і ми готові до того, що щось комусь може не сподобатися” (Юрій Марчак, директор Театру).
Живі свідки у залі – одночасно і найбільша радість і найбільша небезпека, найсуворіший критик…

Надзвичайно цікаво було би після прем’єри організувати уже знайомий нам “форум на канапі” – вільне обговорення та обмін враженнями у фойє другого поверху; саме після цього, першого показу – на якому будуть присутні найбільше людей, які знали Івана, які працювали з ним, які добре пам’ятають його.

Дуже, дуже цікаво побачити оце “суб’єктивне розуміння”, представлене нашим Театром; квитків, вочевидь, на усіх не вистачить – хто ще не придбав, варто поквапитись.
Крім того – 14 червня у нашому Театрі Заньківчани покажуть “Небилиці про Івана”, також варто подивитися, і також варто поквапитися з квитками.


Tags: , , ,