Чернівці зайняло друге місце в основному рейтингу соціально-економічного розвитку міст «ТОП-100. Кращі міста і регіони України»

Місто Чернівці зайняло друге місце в основному рейтингу соціально-економічного розвитку міст «ТОП-100. Кращі міста і регіони України» серед міст з населенням до 500 тис. мешканців, а також стало переможцем серед міст України у номінації «Краще місто за рівнем соціального розвитку».

Рейтингове дослідження здійснювала «Українська Інвестиційна Газета» і рейтингове агентство «Кредит рейтинг». Досліджувалися результати соціально-економічного розвитку 108 найбільших українських міст і 27 регіонів.

Рейтинг складений на підставі понад 30 статистичних показників економічного і соціального характеру за 2005-2009 роки . Окрему увагу під час складання рейтингу приділялася аналізу статистичних даних розвитку міст і регіонів у періоди активного економічного зростання економіки України в 2005-2008 рр., а також у період економічного спаду в 2008-2009 рр.

У результаті дослідження Чернівці зайняло друге місце в основному рейтингу соціально-економічного розвитку міст із населенням до 500 тис. мешканців, набравши 49,7 балів, поступившись Хмельницькому (53,9 бала) .

У номінації «Краще місто за рівнем соціального розвитку» Чернівці стало переможцем, отримавши 81,7 бала, що свідчить, за словами організаторів рейтингу, про наявні у місті умови для високої якості життя.

«В Україні багато міст, які очікують потенційного інвестора. Інвестор може обирати. І найчастіше він обирає місто, де у нього буде менше проблем з організацією бізнесу, помітні результати роботи міської влади, а життя комфортне. Результати рейтингового дослідження «Кращі міста і регіони України» – це відповідь, у тому числі, і на це запитання»,- заявив один із організаторів дослідження, головний редактор « Української інвестиційної газети» Ігор Ляшенко.

«Структурні зміни в соціально-економічному розвитку міст є процесом довготривалим, який залежить як від державної регіональної політики,так і від активності та компетентності місцевої влади», – зазначив генеральний директор рейтингового агентства « Кредит-Рейтинг» Станіслав Дубко, коментуючи результати рейтингу «ТОП-100. Кращі міста і регіони України».

Церемонія нагородження переможців Рейтингу соціально-економічного розвитку «ТОП-100. Кращі міста і регіони України» відбулася 20 жовтня в Києві в Будинку прийомів Уряду.

Звертаючись до учасників і гостей зібрання, віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов зазначив, що «в непростих реаліях сьогодення бути успішним не так вже й просто, особливо, якщо ти відповідаєш не за себе самого, а за роботу цілої системи, яка забезпечує розвиток наших міст, регіонів і яка покликана дбати про постійне зростання рівня життя наших громадян».

Віце-прем’єр-міністр висловив сподівання, що «сьогоднішні переможці завжди залишатимуться в цих рядах». Іншим, хто залишився без нагород, Віктор Тихонов побажав перемогти наступного разу.

«Високий рейтинг Чернівців – це успіх усієї міської громади, усіх чернівчан, які займають активну життєву позицію, проявляють підприємницьку ініціативу, підтримують традиції меценатства і благодійності, демонструють толерантність і зваженість, дбають про свою родину, свій бізнес та своє місто. Для міської влади рейтинг вказує, у першу чергу, напрямок ,в якому належить рухатися в майбутньому», – зазначив міський голова Микола Федорук, приймаючи нагороду.

Переможцем Рейтингу у номінації «Кращий керівник регіону» став голова Дніпропетровської облдержадміністрації; у номінації «Ефективне управління регіоном» – голова Черкаської облдержадміністрації і голова Львівської облдержадміністрації; у номінації «Краще місто за соціально-економічним розвитком з населенням понад 500 тис.» – Донецький міський голова; у номінації «Краще місто за соціально-економічним розвитком з населенням від 100 до 500 тисяч осіб» – Хмельницький міський голова; у номінації «Краще місто по рівню соціального розвитку» – Чернівецький міський голова; у номінації «Краще місто по якості життя» – Тернопільський міський голова; у номінації «Краще місто по рівню промислового розвитку» – Кременчуцький міський голова; у номінації «Краще місто по рівню економічного розвитку» – Черкаський міський голова; у номінації «Краще місто по рівню соціально-економічного розвитку» – Сумський міський голова; у номінації «Краще місто по розвитку у кризовий період» – Ялтинський міський голова; у номінації «Краще місто по рівню соціально-економічного розвитку серед міст з населенням до 100 тисяч осіб» – Бориспільський міський голова; у номінації «Краще місто по економічному розвитку серед міст з населенням до 100 тисяч осіб» – Ірпінський міський голова.


Tags: , , ,