Тепло буде, але з багатьма “але”

Сьогодні в залі селекторних нарад ОДА відбулася селекторна прес-конференція заступника голови ОДА Віталія Усика за участю першого заступника Чернівецького міського голови Миколи Попадюка, начальника управління житлово – комунального господарства ОДА Георгія Леонтія, директора Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» Івана Козара та ін. з приводу ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ.

Пан Усик виділив три моменти енергопостачання:
1. Організаційні засоби – в цьому плані, запевнив він, зроблено усе можливе, вжито всіх заходів для забезпечення тепла.
2. Забезпеченість енергоносіями – тут ситуація “складна, але не критична”; тиск в газових мережах дуже низький, а кабінет міністрів на звернення допомогою реагувати не квапиться. І ситуація ще й ускладнюється залежністю від рівня оплати.
3. Альтернативні види палива, якими Буковина “добре забезпечена”:
– відходи лісової галузі;
– надлишок електроенергії;
– гірські річки.

Про рівень оплати йшлося протягом прес-конференції неодноразово: з одного боку, відмічалося, що буковинці одними з кращих розрахувалися за енергоносії (станом на кінець року), АЛЕ (ось починаються вони – ті “але”) на даний момент боргів на суму 13 мільйонів гривень, і це переважно борги населення. Як наслідок – “котельні працюють на межі зупинки”.

Директор Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» Івана Козар також довів до громадськості невтішну інформацію: НАК “Нафтогаз” не виділяв ліміти газу починаючи з кінця листопада та грудень повністю. Щоб якось забезпечити тепло в оселях доводилося “відбирати газ від населення до підприємств теплокомуненергетики”.
А із завтрашнього дня (ще мають відбутися наради та прийматися відповідні рішення) взагалі можливе відключення підприємств теплокомуненергетики від “Нафтогазу”, або в кращому випадку – перехід на режим жорсткої економії.

“Ми працюємо на межі можливостей, – запевнив пан Козар, – переходимо на екстренний режим: обігрів буде проводитися в нічний час та час мінімальних навантажень на систему”.

Піднімалося й питання газорозподільної станції – яка в нас лиш одна. Планується запуск другої (в с.Топорівка), але та буде лише підтримувати першу взимку та підміняти її під час ремонту та обслуговування влітку.

Звучало запитання про електроенергетику – чи можливо перевести усе енергоспоживання на неї.
Виявляється, так, можливо. АЛЕ процес це тривалий і потребує значних коштів. А наразі спостерігається і так надмірне навантаження на електромережу – через проблеми із газом.

А ще – виявляється, у нас є “відповідна” ПРОГРАМА розробки нафтових і газових родовищ. АЛЕ – “але” як основний аргумент чому того всього немає на практиці. Питання для сьогодення, мабуть, риторичне…

Журналіст видання “Версії”, зокрема, озвучила ще одну закономірність сучасних реалій державної господарності: “я вже 30 років в журналістиці. І з цих 30 років 20 останніх зних чую постійно про САМІ ПРОБЛЕМИ…
Із цим усі присутні одностайно погодилися і запевнили, що усі дружно займаються усіма цими проблемами. Результати коли будуть, правда, ніхто не наважився спрогнозувати.

До громадян натомість прохання вчасно розраховуватися за світло і газ; і – по можливості, не вмикати багато електроприладів одночасно, економити енергію.

Підсумовуючи, ще раз зазначалося, що “Буковина ресурсно ПОВНІСТЮ може забезпечити себе енергією навіть якщо “взагалі перекриють” – але, але, АЛЕ: усе це потребує коштів, часу, і, мабуть, третього пришестя.

_______________________________________________

Наостанок, редакція Буковина online приєднується до привітань на адресу “Версій” – яким сьогодні виповнюється п’ять років – із побажанням наснаги, визнання та належної оцінки своєї праці.


Tags: , , , , , ,