Спотворення результатів тендерів руйнує конкуренцію

Чернівецьким територіальним відділенням Антимонопольного комітету України порушено справи про адміністративну відповідальність проти семи підприємств, які брали участь в 2010 році у процедурах державних закупівель продуктів харчування для потреб комунальних установ. За інформацією, якою володіє територіальне відділення дані учасники торгів узгоджували між собою цінові пропозиції, такі дії кваліфікуються законодавством про захист економічної конкуренції, як антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. На даний час триває розслідування у зазначених справах.

«Виявлення антиконкурентних змов під час проведення тендерів для органів Комітету визначено одним із пріоритетних напрямків на 2010 рік. Особлива увага нами приділяється соціально важливим закупівлям, зокрема продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення та нафтопродуктів. – прокоментував на засіданні адмінколегії Віктор Мотуляк, голова територіального відділення АМКУ – Нашою метою є не лише сприяння в раціональному використання бюджетних коштів, але й формування у сфері закупівель здорового конкурентного середовища. В свою чергу це дасть можливість створити передумови для того, щоб кожна гривня працювала на державу і її громадян.»

В першому кварталі 2010 року територіальним відділенням розглянуто справи про порушення антимонопольного законодавства проти чотирьох суб’єктів господарювання щодо вчинення ними антиконкурентних узгоджених дій, які призвели до спотворення результатів торгів. Виявилось, що підприємства узгоджували між собою цінові пропозиції та подавали їх тендерним комітетам замовників для участі у торгах на закупівлю робіт з будівництва доріг у одному випадку та нафтопродуктів у іншому. На дані підприємства накладено штрафні санкції у розмірі 40,5 тис.грн., які сплачуються до державного бюджету.

(с) ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
м. Чернівці, вул. Маяковського,33


Tags: ,