Театральні вечори з “Червоною Рутою – 2009”

З нагоди 20-ї річниці легендарної ЧЕРВОНОЇ РУТИ дирекція фестивалю підготувала низку різноманітних культурних заходів, серед яких і театральні вечори. Протягом п’яти днів, з 16 по 20 вересня, на сцені Чернівецького обласного муз-драм театру ім. Ольги Кобилянської будуть проходити чотири абсолютно різножанрові театральні вистави.

16 вереня, 19.00

Першою глядачі побачать виставу «Туга за майбутнім», у виконанні Чернівецького обласного муз-драм театру ім. О.Кобилянської. Режисер-постановник Людмила Скрипка вплела в сценарій вірші та спогади з минулого письменниці Віри Китайгородської. В основу сюжету лягла історія повернення додому буковинки-мігрантки з Італії. У виставі органічно поєднані спалахи споминів про минуле та теперішнє життя українців. Ініціатором вистави був голова Чернівецької ОДА Володимир Куліш. Саме завдяки його підтримці «Туга за майбутнім» побачила світ.

17 вересня, 19.00

Другого дня Національним академічним драмтеатром ім. Марії Заньковецької (м.Львів) буде показана патріотична вистава «УБН», присвячена дисидентському руху та національно-визвольній боротьбі. Прем’єра вистави у 2001 році стала справжньою бомбою для українського суспільства і здійняла неабиякий шум навколо себе. Режисером драми є Мирослав Гринишин, автором – Галина Тельнюк, яка разом із сестрою Лесею в дуеті «Сестри Тельнюк» були лауреатами ЧЕРВОНОЇ РУТИ 1991.

19 вересня, 19.00

Про справжню чоловічу дружбу, про людяність і доброту, можна буде побачити четвертого дня у всім відомій комедії «Швейк». Вистава, яка стала правдивим бенефісом двох зірок української національної сцени – Богдана Бенюка та Анатолія Хостікоєва, є лауреатом багатьох міжнародних театральних фестивалів. Того ж дня, 19 вересня, о 12.00 в прямому ефірі ток-шоу «Експромт» Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, відбудеться творча зустріч Б.Бенюка та А.Хостікоєва зі студентами.

20 вересня, 19.00

Четвертою і заключною театральною подією на ЧЕРВОНІЙ РУТІ 2009 буде вистава «Солодка Даруся», за романом Марії Матіос. Вже культовий роман «Солодка Даруся» визнано найкращою художньою книжкою за останні 15 років і нагороджено Національною премією України ім. Тараса Шевченка. Після театральної прем’єри на сцені Чернівецького обласного муз-драм театру ім. О. Кобилянської, за кулісами плакали навіть самі актори, а зал аплодував понад 20 хвилин стоячи.


Tags: , , , ,